Tutaj jesteś Aktualności WYSTRZAŁOWY TYDZIEŃ W...

Aktualności

04-05-2017

WYSTRZAŁOWY TYDZIEŃ W SOBIESZYNIE-BRZOZOWEJ

Zdjęcie Artykułu

Nie zdążyły przebrzmieć echa Manewrów Gimnazjalistów i zgrupowania klas mundurowych, a już rozpoczął się kolejny „wystrzałowy” tydzień dla uczniów szkoły w Sobieszynie-Brzozowej. Rozgrywane dzień w dzień zawody wymagały od reprezentantów szkoły Kickiego nie tylko skupienia na strzelnicy i biegania, ale także mobilności. Zawody rozgrywano w Dęblinie, Pszczelej Woli, Ostrowie Lubelskim i Sawinie.

Niedziela: Zawody w Dęblinie

23 kwietnia 2017 na zawodach organizowanych przez Nadwiślańskie Stowarzyszenie Historii Militarnej w Dęblinie nasza reprezentantka Katarzyna Szpak, wystartowała w trzech konkurencjach: Pistolet Sportowy (kal. 5,6mm), Pistolet Centralnego Zapłonu (kal. (9mm Para) oraz Karabin Centralnego Zapłonu (kal. 7,62X39). Strzelając z małokalibrowego Margolina zajęła piąte miejsce, z Glocka była trzynasta, a z Kałacha wystrzelała trzecie miejsce.

Wtorek: III Bieg Strzelecki Pszczela Wola

Reprezentacja szkoły w składzie: Aleksandra Latuszek, Klaudia Machnik, Kacper Kowalik i Michał Żukiewicz w klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej:  Klaudia -II, Aleksandra -III i
Kacper- IV

Środa; Eliminacje rejonowe konkursy „Sprawni jak żołnierze” – Ostrów Lubelski

Drużyna: Sylwia Cieślak, Weronik Bieńko, Roksana Ngo, Michał Żukiewicz, Piotr Sieczka i Kacper Kowalik wystartowała w 5 konkurencjach:

  1. test sprawnościowy
  2. rzut granatem
  3. strzelania
  4. pierwsza pomoc
  5. bieg na orientacje

W rzucie granatem i strzelaniu chłopcy wygrali konkurencje i po pięciu konkurencjach zajęli III miejsce uzyskując prawo startu na zawodach wojewódzkich

Czwartek: Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „Srebrne Muszkiety”

Reprezentacja szkoły: Kamil Machon, Krzysztof Daniewski, Michał Żukiewicz, Weronika Sowa, Weronika Bienko, Ewelina Kamecka oraz Weronika Wojtasik wystartowali w zawodach strzeleckich w ramach których rozegrano konkurencję strzelania z karabinu sportowego. Należało oddać 60 strzałów leżąc w czasie 1 godzina 10 minut (6 serii dziesięciostrzałowych)

Drużyna chłopców zajęła II miejsce.

Niedziela: zawody w KomarówcePodlaskiej

30 kwietnia 2017 na zawody w Komarówce Podlaskiej przybyła ekipa reprezentująca Zespół Szkół Kickiego z Brzozowej w składzie: Ewelina Kamecka, Weronika Kraszewska, Aleksandra Kułak, Kacper Kowalik, Piotr Sieczka, Michał Żukiewicz. Rozegrano dwie konkurencje: Karabin Sportowy 20 strz. leżąc i Pistolet Sportowy 10 strz. Wyniki poznamy w szczegółach po opublikowaniu oficjalnego komunikatu. Strzelanie z karabinu poszło nieźle. Grupa składała się (za wyjątkiem Weroniki) z uczniów klas pierwszych którzy programowe szkolenie z broni krótkiej mają w przyszłym roku, stąd na sukcesy z pistoletu przyjdzie chwilę poczekać. Niemniej można być zadowolonym z przyzwoitych skupień na tarczach karabinowych. Sukcesem zakończył się start Kacpra Kowalika, który w konkurencji Ksp zajął drugie miejsce.

Zawody to element szkolenia polegający na sprawdzeniu umiejętności strzeleckich w warunkach stresu, rywalizacji, a czasami tak jak w przypadku biegu strzeleckiego: wysiłku strzeleckiego. Reprezentujący szkołę zawodnicy poprzez ciągłe doskonalenie podnoszą swoje umiejętności osiągając coraz lepsze wyniki.

 

Źródło: http://sobieszynbrzozowa.pl/wystrzalowy-tydzien-w-sobieszynie-brzozowej/

Powrót