Tutaj jesteś Aktualności Budowlanka trzecia w półfinale kosza

Aktualności

04-05-2017

Budowlanka trzecia w półfinale kosza

Zdjęcie Artykułu

Reprezentantki Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z Ryk zagrały w półfinale wojewódzkim w koszykówce organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy. W zawodach wzięło udział trzy spośród dziesięciu ekip, które uzyskały prawo gry w półfinałach. Drużyna LO z Białej Podlaskiej była zdecydowanie najlepsza i łatwo wygrała swoje mecze duża różnicą koszy. Bialszczanki pokonały rycką dwójkę 80-20, Jeszcze większą różnicą wygrały z II LO z Lubartowa. Ryckiej drużynie nie udało się wygrać meczu o drugą lokatę premiowaną awansem na finały wojewódzkie. Przegrały minimalnie 28-26.

Reprezentacja Budowlanki zagrała na hali trzykrotnie większej od ich sali gimnastycznej oraz na pełnowymiarowym boisku, co nie było bez znaczenia dla uczennic ZSZ 2 z Ryk. Pomimo porażek, dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony. Dodatkową atrakcją wyjazdu była wizyta na bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Uczennice zapoznały się z bazą sportową i dydaktyczną uczelni. Niektóre z nich deklarowały, że zamierzają wrócić na AWF w roli studentek.
Drużyna ZSZ 2 Ryki: Magda Olek, Katarzyna Majchrzak, Weronika Mitura, Izabela Sala, Maja Beczek, Alicja Gajaszek, Weronika Sikorska, Weronika Witak, opiekunem zespołu jest Mariusz Nastalski

Powrót