Tutaj jesteś Aktualności Wystawa ZIELONE AGRO SHOW 2017

Aktualności

16-05-2017

Wystawa ZIELONE AGRO SHOW 2017

Zdjęcie Artykułu

Wielkimi krokami zbliża się Wystawa ZIELONE AGRO SHOW 2017, organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To jedyna tego typu wystawa przeznaczona specjalnie dla hodowców bydła mlecznego i producentów mleka z Południowo-Wschodniej Polski. Impreza odbędzie się w dniach 27 i 28 maja br. terenie Moto Parku w Ułężu.

ZIELONE AGRO SHOW to kompleksowa wystawa plenerowa poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła.

W dniach 27 i 28 maja br. możecie Państwo zapoznać się z szeroką ofertą 140 wystawców, którzy na ponad 10.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej stoisk zaprezentują wszystko, co jest niezbędne do uprawy i zbiorów roślin zielonkowych, m.in. nowoczesne maszyny rolnicze, nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze czy elementy wyposażenia budynków inwentarskich.


Oprócz wystawców w imprezie wezmą również udział przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, agencji rządowych działających na rzecz rolnictwa oraz mediów branżowych. Dla zainteresowanych rolników przygotowano punkty doradcze, seminaria oraz panel dyskusyjny pod tytułem: „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne gospodarstwo mleczne nie może się obejść.” Podczas panelu eksperci związani z hodowlą bydła będą dyskutować o tym jak ważne są geny i jak istotne jest żywienie krów w produkcji mleka. Z kolei producenci maszyn zielonkowych opowiedzą jakie maszyny poprawiają i ulepszają zarządzanie hodowlą, na ile ważna jest szybkość, wydajność, precyzja i bezawaryjność. Rolnicy natomiast podzielą się swoimi doświadczeniami na temat korzyści jakie daje im dobrze dobrany do gospodarstwa sprzęt. Panel będzie miał miejsce w sobotę 27 maja o godzinie 12:30- 13:30 i odbędzie się pod patronatem medialnym TVP1.


Ważnym, bardzo widowiskowym i cieszącym się najwyższą frekwencją punktem imprezy tradycyjnie już będą pokazy maszyn podczas pracy. Na polu będzie można zobaczyć 40 efektownych zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek. Pojawią się m.in. kosiarki, prasy, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające. Pokazy maszyn zawsze mają formę dynamicznego i efektownego show, w związku z tym przyciągają tłumy rolników chcących dokładnie przyjrzeć się pracy na żywo najlepszych maszyn zielonkowych dostępnych na światowych rynkach.


ZIELONE AGRO SHOW 2017 to niepowtarzalna okazja dla rolników z województwa lubelskiego i województw ościennych, aby skorzystać z wiedzy i pomocy wystawców, zapoznać się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji oraz wydajnością maszyn i urządzeń rolniczych czołowych krajowych i zagranicznych marek. W ciągu dwóch dni trwania wystawy w Ułężu rolnicy mogą spotkać się na stoiskach ze specjalistami i fachowcami w dziedzinie maszyn przeznaczonych do uprawy zielonek, wymienić praktyczne doświadczenia i podjąć współpracę.


W dniach 27 i 28 maja br. ekspozycja na terenie Moto Parku w Ułężu będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 17:00. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zapewnia bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy, a także dofinansowanie przyjazdów grupowych organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły. Patronat honorowy nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Patronem medialnym wydarzenia, wspierającym jego promocję w nowym miejscu, będzie TVP1.

Aktualne informacje dotyczące wystawy można śledzić w internecie na stronie: www.agroshow.pl, na Facebooku i na Youtube.


Wydarzenie: ZIELONE AGRO SHOW 2017

Termin: 27-28 maja 2017 roku (wystawa będzie czynna w godz. 9:00-17:00)

Miejsce: teren Moto Parku w Ułężu, powiat Ryki, woj. lubelskie

Organizator: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Patronat Honorowy: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Patronat medialny: TVP1

Powrót