Tutaj jesteś Aktualności Z wizytą w schronisku dla zwierząt

Aktualności

23-10-2017

Z wizytą w schronisku dla zwierząt

Zdjęcie Artykułu

W dniach 4 – 11 października 2017 r. z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowano zbiórkę pożywienia dla zwierzaków (bezdomnych) ze schroniska w Puławach. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów. Finał akcji nastąpił 19 października 2017 r., kiedy to przedstawiciele naszej szkoły pod opieką pań Anny Niedźwieckiej i Agnieszki Skowron z kilkoma ciężkimi i sporych rozmiarów torbami udali się do schroniska.

Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji i przybliżyła uczniom problematykę bezdomnych psiaków. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta nie są zabawkami, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji nimi. Uczuliła nas, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek.

Miłym przeżyciem był dla nas spacer z pieskami, które na co dzień pozbawione są takiej przyjemności jak przechadzka ze swoją panią/panem, a także głaskanie kotków upominających się o odrobinę uwagi. Wszystkie zwierzaki były przymilne i szybko zyskały grono osób, które chętnie podrapały je za uchem czy poklepały po plecach.

Po wizycie w schronisku zadajemy sobie pytanie: Dlaczego tak rzadko zabiera się zwierzęta z tego miejsca, jeśli stwarza się ich przyszłym właścicielom tak dobre warunki – np. darmowa sterylizacja i szczepienia? Może po obejrzeniu tych zdjęć ktoś zabierze pod swój dach jakiegoś pieska lub kotka?

Zachęcamy wszystkich do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom i systematycznego przynoszenia tego, co może się w schronisku przydać. Kolejna wizyta planowana jest w listopadzie.

 

Idzie zima! Potrzebna pomoc!

 

Zbliża się zima. W schronisku obecnie bardzo potrzebne są koce, ręczniki, prześcieradła, zasłony, materace, dywany, poduszki i kołdry (bez pierza). Oczywiście nie muszą to być nowe rzeczy, mogą być nawet lekko podarte, z dziurami czy lekko poplamione. Często wiele takich rzeczy zalega w piwnicy, na strychu, w szafach… Nie wyrzucaj, nam w schronisku przyda się każdy materiał, który sprawdzi się jako posłanie do bud!

 

 

 

Z wizytą w schronisku dla zwierząt

Powrót