Tutaj jesteś Aktualności Spotkanie opłatkowe w Starostwie...

Aktualności

22-12-2017

Spotkanie opłatkowe w Starostwie Powiatowym w Rykach

Zdjęcie Artykułu

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, który łączy i zbliża do siebie, daje poczucie więzi, bezpieczeństwa i nadziei. To również czas, kiedy łamiąc się opłatkiem składamy sobie nawzajem życzenia. 21 grudnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Rykach odbyło się spotkanie opłatkowe zainicjowane przez Hannę Czerską-Gąsiewską - Przewodniczącą Rady Powiatu w Rykach i Stanisława Jagiełło - Starostę Ryckiego.

Uroczystość odbyła się po sesji Rady Powiatu, na której został uchwalony budżet Powiatu Ryckiego na 2018 rok. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady i Zarządu Powiatu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele policji i straży oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Rykach.

Starosta wraz z Przewodniczącą Rady złożyli wszystkim obecnym życzenia: Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2018 Roku

składamy Wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Niech wyjątkowy czas Świąt będzie pełen rodzinnego ciepła, wzajemnego zrozumienia, życzliwości, niech daje wytchnienie od codziennych trosk, pozwalając na refleksje i odpoczynek. Oby Nowy Rok owocował spełnieniem wszelkich zamierzeń, a każdy jego dzień przynosił radość i pogodę ducha.

 

Opłatek, którym połamali się goście, poświęcił ksiądz Piotr Hawryluk wikariusz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, których odczytał również fragment Pisma Świętego i zaintonował kolędę.

Przewodnicząca Rady i Starosta otrzymali od harcerzy ryckiego hufca ZHP „Betlejemskie Światełko Pokoju”, które jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia.

Uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw wigilijnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie oraz karpia wigilijnego przygotowanego przez Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.

 

 

 

 

Spotkanie opłatkowe w Starostwie Powiatowym w Rykach

Powrót