Tutaj jesteś Aktualności CEPiK 2.0 . Nadal występują...

Aktualności

11-01-2018

CEPiK 2.0 . Nadal występują utrudnienia w pracy Wydziału Komunikacji

Zdjęcie Artykułu

Informujemy, że w związku z wdrażaniem przez Ministerstwo Cyfryzacji ogólnopolskiego systemu informatycznego CEPiK 2.0, występują niezależne od Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Rykach trudności związane z wykonywaniem operacji w zakresie rejestracji pojazdów.

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło zmodernizowany system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców – CEPIK 2.0 w dniu 13 listopada 2017 r. Od tego czasu system działa w sposób niestabilny, niejednokrotnie uniemożliwiając rejestrację. W wielu przypadkach pracownicy wykonują czynności w trybie awaryjnym a dane wprowadzają do systemu po godzinach pracy. Powoduje to znaczne wydłużenie czasu oczekiwania na załatwienie sprawy. W konsekwencji występuje niejednokrotnie brak możliwości obsługi wszystkich klientów w danym dniu. Rozpatrzenie wniosku o rejestrację pojazdu z wyżej przedstawionych powodów trwa do trzech dni.
Z powyższych względów prosimy wszystkich załatwiających sprawy w Wydziale Komunikacji o cierpliwość i wyrozumiałość dla pracowników.

Pismo Związku Powiatów Polskich CEPiK, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [141.14 KB]

Powrót