Tutaj jesteś Aktualności Starostwo Powiatowe w Rykach...

Aktualności

27-03-2018

Starostwo Powiatowe w Rykach podpisało porozumienie w ramach „Idea Biznes Lubelskie Lokalnie”

Zdjęcie Artykułu

Samorząd Województwa podpisał deklarację współpracy z przedstawicielami starostw powiatowych z terenu województwa lubelskiego w ramach przedsięwzięcia „Idea Biznes Lubelskie Lokalnie”. Okazją do rozmowy o współpracy była konferencja „Biznes Lubelskie w sieci. Lokalna gospodarka siła regionu”, która odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Celem wydarzenia była dyskusja na temat dotychczasowych osiągnięć oraz planów gmin, powiatów i samorządu województwa lubelskiego w kontekście jakości współpracy z biznesem oraz dla biznesu.  

Nasz region chce być pionierem i liderem wdrażania systemowych rozwiązań na rzecz współpracy z biznesem. Idea Biznes Lubelskie Lokalnie, która zakłada utworzenie Powiatowych Biur Biznes Lubelskie, ma na celu poprawę przepływu informacji pomiędzy gminami, powiatami i województwem. Informacja ma być rzetelna, pełna, ale przede wszystkim zachęcająca do współpracy firmy i instytucje z Polski i z zagranicy. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, realizowane na wzór najlepszych rozwiązań wspierających biznes.

 

info./foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

   

 

 

Powrót