Tutaj jesteś Aktualności Powiat Rycki otrzymał 36 tys. zł...

Aktualności

05-04-2018

Powiat Rycki otrzymał 36 tys. zł dotacji na zakup książek do bibliotek

Zdjęcie Artykułu

Decyzją budżetową Wojewody Lubelskiego, Powiatowi Ryckiemu przyznano dotację w kwocie 36.000 zł na dofinansowanie zakupu książek niebędących podręcznikami do bibliotek szkolnych w ramach wieloletniego programu Priorytetu 3. „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Głównym założeniem programu jest wspieranie w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Warunkiem przyznania wsparcia jest zapewnienie przez powiat, co najmniej 20% wkładu własnego na realizację zakupów, tj. kwoty 9.000 zł.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem książki zostaną zakupione do bibliotek szkolnych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Rykach, Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie oraz Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Dęblinie. Zakupy poprzedzone będą konsultacjami z nauczycielami, uczniami i rodzicami oraz z biblioteką publiczną.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek szkolnych będzie dodatkową zachętą dla uczniów do wypożyczania książek oraz zwiększy zainteresowanie młodych ludzi czytaniem.

 

 

Powrót