Tutaj jesteś Aktualności Bezpłatne badania mammograficzne

Aktualności

25-04-2018

Bezpłatne badania mammograficzne

Zdjęcie Artykułu

Starosta Rycki Stanisław Jagiełło zaprasza mieszkanki powiatu na bezpłatną mammografię w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badania odbędą się w mammobusie w dniu 7 maja 2018 roku, w godzinach od 12:00 do 16:00 – parking przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Rykach.

 

Badania skierowane są do Pań w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 24 miesięcy nie miały wykonywanej mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej.

 

Celem programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu krajów Unii Europejskiej, podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka oraz wprowadzenie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego.

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Rak piersi występuje częściej po menopauzie, a ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Najlepszym sposobem wczesnego wykrycia nieprawidłowych zmian w piersi jest mammografia - badanie bezpieczne i bezbolesne. Każda kobieta powinna się poddać mammografii co dwa lata, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal w 100% uleczalny.

 

Zapisy na badania prowadzi NZOZ MARMED ze Świdnika pod numerem telefonu 723 351 003 lub 723 351 002.

 

Plakat

Powrót