Tutaj jesteś Aktualności Otwarcie zmodernizowanego odcinka...

Aktualności

24-07-2018

Otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi nr 801

Zdjęcie Artykułu

W ubiegłym tygodniu oficjalnie otworzono wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 801 w gminie Stężyca. Prace na tym fragmencie trwały pół roku.

Modernizacja drogi na odcinku niemal 3 km kosztowała ponad 4 mln zł i w całości została sfinansowana z budżetu Województwa Lubelskiego. W ramach prac poszerzono jezdnię, położono nową nawierzchnię, umocniono pobocza oraz wymieniono barierki i oznakowanie. 
 
– Droga wojewódzka 801 czyli popularna „nadwiślanka” w większości została już wyremontowana. Do modernizacji pozostał newralgiczny odcinek od Stężycy do Dęblina, a już wkrótce ruszą prace związane z budową obwodnicy Stężycy, która w przeciągu 2 lat powinna zostać oddana do użytku – powiedział Grzegorz Kapusta, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego.
 
To kolejny etap zmian w infrastrukturze drogowej na terenie naszego powiatu. „Nadwiślanka” to trasa, która ma bardzo duże znaczenie dla naszego powiatu pod względem rozwoju transportu regionalnego i ponadregionalnego, rozwoju turystyki czy sprawnej realizacji inwestycji – powiedział Stanisław Jagiełło, Starosta Rycki.
 
W otwarciu drogi udział wzięli Wicemarszałek Grzegorz Kapusta, członek Zarządu Województwa Paweł Nakonieczny, Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, Przewodnicząca Rady Powiatu Hanna Czerska-Gąsiewska, dyrektor ZDW Andrzej Gwozda, Wójt Gminy Stężyca Zbigniew Chlaściak oraz samorządowcy i mieszkańcy.
 
Info./foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
 

Otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi nr 801

Powrót