Tutaj jesteś Aktualności Na ryby do Stężycy – Festiwal „W...

Aktualności

30-07-2018

Na ryby do Stężycy – Festiwal „W krainie lubelskich ryb”

Zdjęcie Artykułu

Nie tylko wędkarze, ale i amatorzy rybnych przysmaków poczują się w Stężycy jak przysłowiowa ryba w wodzie. Nic dziwnego, wszak już 5 sierpnia br. odbędzie się tu druga edycja festiwalu „W krainie lubelskich ryb”, który z sukcesem pretenduje do miana sztandarowych wydarzeń promocyjnych województwa lubelskiego. Bo trzeba wiedzieć, że ryby to autentyczna wizytówka naszego regionu – największego producenta karpi w Polsce! W Stężycy ryby będą pod każdą postacią – gotowane, smażone, grillowane i wędzone. Na imprezę zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Powiat Rycki i Gmina Stężyca.

W trakcie wydarzenia poznają Państwo najlepsze potrawy przygotowane z wykorzystaniem ryb słodkowodnych, z których wiele będzie można spróbować. Gwoździem kulinarnej części programu będą pokazy filetowania i grillowania ryb oraz gotowania zupy rybnej. Co ciekawe, w rolę kucharza wcieli się m.in. wicemarszałek województwa Grzegorz Kapusta.

Na terenie Wyspy Wisła w Stężycy odbędą się także zawody wędkarskie o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego, Turniej Sołtysów i Przewodniczących Rad Osiedlowych Powiatu Ryckiego oraz turniej w grillowaniu ryb. Oprawę muzyczną festiwalu zapewnią lokalne zespoły, a także gość specjalny – zespół AMBITUS BAND, który przeniesie nas w świat niezapomnianych piosenek Seweryna Krajewskiego.  Na zakończenie zaprosimy Państwa na zabawę taneczną.

Inicjatorem święta ryb jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Rykach, Urzędem Gminy w Stężycy, Towarzystwem Przyjaciół Stężycy, a także Polskim Związkiem Wędkarskim Okręg Lublin, Gospodarstwem Rybackim „Bełżec” oraz lokalnymi grupami rybackimi.

 

II festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

Powrót