Tutaj jesteś Aktualności Konkurs na spot filmowy pt. „Aktywny...

Aktualności

03-09-2018

Konkurs na spot filmowy pt. „Aktywny senior to bezpieczny senior”

Zdjęcie Artykułu

Informujemy, iż Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs na sporządzenie krótkiego spotu filmowego dotyczącego problemu bezpieczeństwa seniorów pn. „Aktywny senior to bezpieczny senior”.

Konkurs skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia. Maksymalnie 2-minutowe filmy tworzyć mogą m.in. osoby zrzeszone w organizacjach seniorów, ale także np. dziadkowie razem z pełnoletnimi wnukami. Ważne, aby w każdym zespole przynajmniej połowę członków stanowili seniorzy.
 
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezpieczeństwa seniorów oraz uaktywnienie seniorów, w celu zadbania o własne bezpieczeństwo. Tematyka filmu ma być związana w szczególności z:
 
- promowaniem aktywności społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem osób najbliższych, w reagowania na zagrożenia związane z bezpieczeństwem osób starszych,
- uświadamianiem seniorów w zakresie możliwości zadbania o własne bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia (wykluczeniem społecznym, przestępstwem, zatrucia czadem),
- aktywizacją seniorów do działań w zakresie skutecznej pomocy sąsiedzkiej.
 
Film będzie upowszechniany w ramach przygotowywanego przez Komendę Główną Policji programu o tej samej nazwie oraz zostanie włączony w działania rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.
 
Filmy można wysyłać do 17 września 2018 r. Na zwycięzców czekają nagrody.
 
Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.mswia.gov.pl oraz razembezpieczniej.gov.pl.
 
Zachęcamy do udziału.
 
Powrót