Tutaj jesteś Aktualności RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU...

Aktualności

11-12-2018

RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU „MALUCH+”

Zdjęcie Artykułu

Starostwo Powiatowe w Rykach zaprasza prowadzących instytucje opieki dla dzieci do lat 3 oraz planujących prowadzić takie instytucje do udziału w kolejnej edycji programu MALUCH+.

W ramach ogłoszonego w dniu 28 listopada 2018 roku otwartego konkursu ofert istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na tworzenie oraz utrzymanie miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych oraz u dziennych opiekunów. Na Program w 2019 roku z budżetu państwa przeznaczono 450 mln zł.

„Maluch+” to program wspierający tworzenie nowych miejsc opieki dla najmłodszych dzieci i dofinansowujący działanie tych już istniejących. To nieoceniona pomoc dla rodziców, zwłaszcza wracających do pracy po urlopie macierzyńskim, którzy mają możliwość skorzystania z miejsc opieki dedykowanych ich pociechom.

O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (w tym uczelnie i współpracujące z nimi podmioty) oraz jednostki samorządu terytorialnego.  Program składa się z 4 modułów, w ramach których dofinansowywane  są działania na rzecz tworzenia i utrzymania miejsc w instytucjach opieki dla dzieci do lat 3, tj. żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów. Termin składania ofert upływa 28 grudnia 2018 r.

Szczegółowe informacje o programie zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://www.gov.pl/web/rodzina w zakładce Maluch+ oraz na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie w zakładce BIP-Programy-Program Maluch-Maluch+2019.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.

Program Maluch+ 2019, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [1.09 MB]

Powrót