Tutaj jesteś Aktualności ZSZ nr 2 w Dęblinie i ZSZ nr 2 w...

Aktualności

11-01-2019

ZSZ nr 2 w Dęblinie i ZSZ nr 2 w Rykach mają nowe laboratoria językowe

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach mogą już korzystać z nowoczesnych systemów do nauki jezyków obcych, zakupionych w ramach realizacji projektu „Nowoczesne ośrodki kształcenia zawodowego w powiecie ryckim”. Zadanie obejmowało dostawę sprzętu i oprogramowania, montaż sprzętu w pracowniach, instalacja oprogramowania oraz uruchomienie systemów.

W ZSZ nr 2 w Dęblinie zainstalowano jeden system składający się z 24 stanowisk dla uczniów i 1 stanowiska dla nauczyciela. Natomiast ZSZ nr 2 w Rykach został wyposażony w dwa systemy do nauki języków: jeden system składający się z 16 stanowisk dla uczniów i 1 stanowiska dla nauczyciela oraz drugi system obejmujący 24 stanowiska dla uczniów i 1 stanowisko dla nauczyciela. Zadanie zrealizowała firma MENTOR z siedzibą w Szczecinie (wyłoniona w drodze postępowanie przetargowego) za łączną kwotę 55.000 zł.

9 stycznia 2019 r.  w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbyło się uroczyste otwarcie pracowni wyposażonej w nowoczesny system do nauki języków obcych. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Pan  Dariusz Cenkiel Wicestarosta Rycki, Pani Małgorzata Grzechnik  Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Rykach oraz Pani Mariola Sulima Dyrektor ZSZ nr 2 w Dęblinie.

Laboratorium językowe to przede wszystkim odejście od tradycyjnego nauczania i wdrożenie nowoczesnych metod pracy podczas lekcji języka obcego. Podczas spotkania Wicestarosta Dariusz  Cenkiel zwrócił się do młodzieży wyrażając nadzieję, że korzystanie z tej pracowni podniesie efektywność kształcenia.  Goście uczestniczyli w części lekcji przeprowadzonej przez Panią Iwonę Czerwińską w klasie II Technikum Hotelarskiego. Uczniowie słuchając dialogu (dotyczącego rezerwacji hotelowej) układali w kolejności zasłyszane w nagraniu zwroty, a następnie ćwiczyli powyższy dialog w parach. Nauczyciel przełączał podsłuch na poszczególne pary, aby móc  nie tylko sprawdzić poprawność wykonanego zadania, ale przede wszystkim korygować wymowę. System umożliwia swobodny i głośny trening wymowy wszystkim uczniom jednocześnie.

 

ZSZ nr 2 w Dęblinie i ZSZ nr 2 w Rykach mają nowe laboratoria językowe

Powrót