Tutaj jesteś Aktualności Lokalny Punkt Pomocy Osobom...

Aktualności

08-02-2019

Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym

Zdjęcie Artykułu

Informuję, iż w Rykach przy ul. Żytniej 8 działa Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. Punkt prowadzi Stowarzyszenie Bona Fides z Lublina.

Projekt skierowany jest do osób pokrzywdzonych przestępstwem, osób najbliższym pokrzywdzonym oraz świadkom przestępstw. SPRAWCY nie są przyjmowani.
 
Finansowanie projektu: Ministerstwo Sprawiedliwości, czas trwania 3 lata.
 
Dostępni specjaliści: prawnik, psycholog.
 
W ramach projektu wyznaczone są dyżury. Osoba Pierwszego Kontaktu w styczniu pełniła dyżur w godzinach poniedziałek 15-18, środa 9.00-14.00.
 
Począwszy od dnia 11 lutego stałe dyżury są zaplanowane na wtorki i czwartki  w godzinach 15.00-19.00.
 
Telefon kontaktowy do Osoby Pierwszego Kontaktu 574 311 556
 
W ramach projektu jest również dostępny numer telefonu całodobowy 504 806 438 (tzw. Interwencyjny odbierany w Ośrodku w Parczewie).
 
Procedura przyjęć nowych osób do Ośrodka:
 
Każda nowa osoba musi najpierw (najlepiej telefonicznie) umówić się na spotkanie z Osobą Pierwszego Kontaktu na rozmowę wstępną. Rozmowa ma na celu poznanie sytuacji i potrzeb klienta, wytłumaczeniu zasad funkcjonowania Ośrodka, wyjaśnieniu form pomocy, z jakich dana osoba może skorzystać, jak również do zakwalifikowania, jako osobę pokrzywdzona/osobę najbliższą pokrzywdzonej/świadka do specjalisty (wskazane jest posiadanie dokumentacji potwierdzającej pokrzywdzenie). Po zakwalifikowaniu osoba zostaje umówiona na dany termin do specjalisty.
Powrót