Tutaj jesteś Aktualności Szpital Powiatowy w Rykach wznawia...

Aktualności

01-10-2019

Szpital Powiatowy w Rykach wznawia swoją działalność

Zdjęcie Artykułu

Informujemy, że 7 października 2019 r. Szpital Powiatowy w Rykach wznawia swoją działalność.

Od najbliższego poniedziałku uruchomiony zostanie oddział wewnętrzny oraz izba przyjęć. Szpital Powiatowy w Rykach prowadzony jest przez spółkę powołaną przez Powiat Rycki, na czele której stoi Pani Prezes Beata Kocięcka.
 
W ostatnich miesiącach w budynku szpitala, dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców, został przeprowadzony remont.
 
Narodowy Fundusz Zdrowia po przeprowadzeniu kontroli, pozytywnie zaopiniował stan techniczny budynku, co w efekcie pozwoli na podpisanie umowy na prowadzenie izby przyjęć i oddziału wewnętrznego.
 
Oprócz remontu wewnątrz budynku, zmieniło się również jego otoczenie. Powstał nowy parking dla klientów, alejki i chodniki. W tym roku chcemy jeszcze wykonać nowe oświetlenie przed szpitalem oraz ogrodzenie od strony ulicy Żytniej i Słowackiego. Priorytetem jest dla nas aby szpital funkcjonował w jak najlepszych warunkach, a standard świadczonych usług był naprawdę wysoki – mówi Starosta Rycki Dariusz Szczygielski.
 
Obecnie w Szpitalu Powiatowym w Rykach działa tomograf, wykonywane są badania endoskopowe oraz stacjonuje karetka pogotowia.
 
Udało się coś, co wielu osobom wydawało się nierealne. Dzięki wsparciu samorządów gminnych z Ryk, Kłoczewa, Nowodworu, Ułęża i Stężycy, które przekazały środki finansowe, nieocenionej pomocy przedsiębiorców oraz mieszkańców powiatu, którzy wrzucali datki do puszek, mogliśmy ruszyć z miejsca – mówi Dariusz Szczygielski – otrzymaliśmy ogromna pomoc z zewnątrz w postaci 2,5 mln zł z rezerwy budżetu państwa na zakup sprzętu. Dzięki wsparciu i pracy wielu ludzi już od najbliższego poniedziałku Szpital Powiatowy w Rykach otwiera swoje drzwi dla pacjentów, za co wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję.
Powrót