Tutaj jesteś Aktualności Konsekracja kościoła w dęblińskiej...

Aktualności

08-10-2019

Konsekracja kościoła w dęblińskiej parafii

Zdjęcie Artykułu

Po trzydziestu trzech latach od powstania parafii i trzynastu latach budowy, w parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie odbyła się 6 października konsekracja świątyni, która wzniesiona została dzięki wysiłkowi parafian i księży proboszczów śp. ks. Jana Romaniuka i Andrzeja Kani. Mszy św. przewodniczył ordynariusz siedlecki biskup Kazimierz Gurda, który dokonał konsekracji świątyni.

Uroczystą Mszę św. wraz z biskupem Kazimierzem Gurdą celebrowało około pięćdziesięciu kapłanów.  Na wspólnej modlitwie obecnych było bardzo wielu parafian, którzy własną pracą przyczynili się do budowy świątyni oraz upiększania jej wnętrza. Biskup ordynariusz dokonał pokropienia wodą święconą ołtarza oraz murów świątyni.
 
Ksiądz biskup podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania świątyni, następnie namaścił olejem świętym ołtarz oraz ściany budowli, jako znak ofiarowania na wyłączną służbę Bogu parafialnej świątyni. Potem nastąpiło okadzenie ołtarza oraz wnętrza świątyni i zapalenie świec ołtarzowych. Obrzęd zakończył się nakryciem ołtarza i włączeniem oświetlenia.
 
Samorząd Powiatu Ryckiego na uroczystości reprezentował Starosta Rycki Pan Dariusz Szczygielski wraz z Wiceprzewodniczącą Powiatu Ryckiego Panią Moniką Kośmińską.
Budowa nowej świątyni to piękna karta w księdze dziejów Kościoła Powszechnego, a zarazem piękny początek nowego rozdziału, który otwiera się dziś przed wspólnota parafialną.
 
Niech będzie Ona miejscem nieustannego głoszenia Słowa Bożego i Dobrej Nowiny o zbawieniu, miejscem budowania i pogłębiania więzi między Bogiem, a człowiekiem – powiedział w trakcie uroczystości Dariusz Szczygielski Starosta Rycki - Życzę Księdzu Proboszczowi, Księżom i wszystkim Parafianom aby w nowej Świątyni doświadczali łask pokoju, jedności i miłości. Niech nie opuszcza Was zapał, zdrowie i siły potrzebne do realizacji kolejnych wspaniałych przedsięwzięć.
 
Proboszcz parafii, ks. kan. Andrzej Kania podziękował wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do budowy kościoła i wspierali go w tym dziele.
 
Info./ Foto Waldemar Jaroń
Powrót