Tutaj jesteś Aktualności Rewizyta w Profesjonalnym Centrum...

Aktualności

10-10-2019

Rewizyta w Profesjonalnym Centrum Psychologicznym „Insight” w Brześciu

Zdjęcie Artykułu

W dniach 03-05.10.2019 r. pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dęblinie odwiedzili partnerską Poradnię „Insight” w Brześciu, z którą nawiązano współpracę w 2016 r.

W październiku 2016 r. psycholodzy i pedagodzy z Brześcia gościliw Dęblinie, Lublinie i Kazimierzu Dolnym. W tym roku przyszedł czas na rewizytę. Grupa pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dęblinie wybrała się do Brześcia, by poznać pracę koleżanek z sąsiedniego kraju.
 
W czasie pobytu w tym pięknym mieście pracownicy dęblińskiej Poradni mieli możliwość poznać warunki pracy pedagogów i psychologów na Białorusi. Była to okazja do wymiany doświadczeń w zakresie terapii psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej. Oprócz tych form Niepubliczna Poradnia „Insight” w Brześciu oferuje swoim klientom także zajęcia teatralne. W tej formie wspierania rozwoju, uczestniczy około 100 dzieci od 2 do 18 lat. Poradnia udziela też pomocy osobom dorosłym oraz prowadzi terapię rodzin. Wymiana doświadczeń w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Przewodnikiem po Uniwersytecie Brzeskim, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Katedrę Psychologii, była Pani profesor Lidia Łysiuk.
 
Po wymianie doświadczeń zawodowych przyszedł czas na poznanie atrakcji Brześcia: degustację regionalnych potraw oraz spacer głównymi ulicami Starego Miasta gdzie zabytkowe latarnie od wielu lat zapala ten sam latarnik.

Rewizyta w Profesjonalnym Centrum Psychologicznym „Insight” w Brześciu

Powrót