Tutaj jesteś Gospodarka Aktualności Gospodarka Wystawa ZIELONE AGRO SHOW 2017

Aktualności - Gospodarka

01-06-2017

Wystawa ZIELONE AGRO SHOW 2017

Zdjęcie Artykułu

W dniach 27-28 maja br. na terenie Moto Parku w Ułężu już po raz drugi odbyła się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza ZIELONE AGRO SHOW.

W imprezie wzięło udział 150 wystawców, wśród których byli krajowi i zagraniczni producenci oraz dystrybutorzy nowoczesnych maszyn zielonkowych, nasion, nawozów, pasz i dodatków paszowych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów. Swoje stoisko promocyjno-informacyjne miał również powiat rycki, na którym uczestnicy wystawy mogli zasięgnąć informacji o naszym regionie, poznać jego walory turystyczne, krajoznawcze i gospodarcze. Według szacunków organizatora w ciągu dwóch dni wystawę odwiedziło blisko 35 tysięcy osób. To wynik lepszy niż rok wcześniej.

Stałym, najbardziej oczekiwanym i efektownym punktem imprezy były tradycyjnie pokaz maszyn w czasie pracy. Półtoragodzinne pokazy maszyn do zbioru traw na zakiszanie przyciągnęły tłumy rolników. Na polach pokazowych można było zobaczyć w akcji blisko 50 zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek, w tym m.in.: kosiarki, prasy zwijające, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające. Zwiedzający docenili fakt, że w jednym miejscu mogli obejrzeć, porównać i wybrać najlepsze maszyny.

Podczas wystawy odbył się panel dyskusyjny   pt.: „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne gospodarstwo mleczne nie może się obejść.” oraz seminarium  pt.: „Inne spojrzenie na rozród bydła mlecznego, czyli jak zarobić na seksie”, które poprowadził dr Zbigniew Lach z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, a patronat medialny – TVP1. Warto wspomnieć, że podczas pierwszego dnia wystawy na jej terenie realizowany był telewizyjny magazyn rolniczy „Tydzień”, który swoją premierę miał 28 maja o godzinie 8:00 rano na antenie TVP1.

 

 

 

Powrót