Tutaj jesteś Gospodarka Aktualności Gospodarka Zielone AGRO SHOW 2019 w Ułężu

Aktualności - Gospodarka

30-05-2019

Zielone AGRO SHOW 2019 w Ułężu

Zdjęcie Artykułu

W dniach 25-26 maja br. na terenie Moto Parku w Ułężu odbyła się wystawa Zielone AGRO SHOW 2019 - to największe w kraju wydarzenie przeznaczone przede wszystkim dla rolników uprawiających rośliny zielonkowe, hodowców bydła i producentów mleka.

Niepewna pogoda, szczególnie w tygodniu poprzedzającym wystawę na południu Polski, na szczęście nie pokrzyżowała planów i cała impreza odbyła się wg zaplanowanego scenariusza. Sobota i niedziela obfitowała w słońce, co sprzyjało wystawcom i zwiedzającym, którzy tradycyjnie już licznie przybyli na wystawę. Jak szacuje organizator tegoroczną wystawę odwiedziło blisko 40 tys. zwiedzających.
Tegoroczna impreza była pod wieloma względami rekordowa: wystawiło się na niej blisko 150 wystawców, a w pokazach wzięło udział aż 56 maszyn.
 
Zielone AGRO SHOW to miejsce, gdzie organizowane są największe demonstracje maszyn zielonkowych w Polsce. To doskonała okazja dla rolników – hodowców bydła i producentów mleka, aby w jednym miejscu i czasie zobaczyć tak szeroki asortyment maszyn, pracujących w takich samych warunkach polowych. W pokazach zaprezentowało się: 14 kosiarek, 8 przetrząsaczy, 2 agregaty do pielęgnacji i podsiewu, 15 pras zwijających, 6 praso-owijarek, 4 owijarki, 5 przyczep zbierających oraz 2 sieczkarnie.
 
Wśród wystawców swoje stoisko promocyjne mieli również przedstawiciele Powiatu Ryckiego. Nasz region reprezentowali: Starostwo Powiatowe w Rykach, Urząd Gminy w Ułężu, Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”, Wojskowe Koło Łowieckie „Diana”, Wojskowe Koło Łowieckie „Cyranka”, NZOZ MEDI VITA oraz Restauracja „Dwór Osmolice”. Na wspólnym stoisku reprezentantów ziemi ryckiej można było nie tylko zasięgnąć informacji o walorach turystyczno-przyrodniczych czy też gospodarczych regionu, ale również skosztować wędlin z dziczyzny, postrzelać do tarczy oraz wykonać badania (pomiar cukru i ciśnienia). W trakcie imprezy prowadzona była również zbiórka publiczna na rzecz wsparcia Szpitala Powiatowego w Rykach przez członków Komitetu Społecznego Pomocy Dla Szpitala Powiatowego w Rykach. Wolontariusze zebrali do puszek 2.639,24 zł. Niniejsza kwota została wpłacona na rachunek bankowy Komitetu.
Powrót