Tutaj jesteś Kultura i oświata VIII OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY ZLOT...

Aktualności - Kultura i oświata

01-06-2016

VIII OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY ZLOT DRUŻYN NIEPRZETARTEGO SZLAKU ZHP DĘBLIN 2016

Zdjęcie Artykułu

Już po raz ósmy harcerze z całej Polski w liczbie 221 osób reprezentujących 8 Chorągwi , zrzeszeni w ruchu Nieprzetarty Szlak Związku Harcerstwa Polskiego przybyli do Dęblina aby uczestniczyć w harcersko- wojskowej przygodzie.

Tegoroczny Zlot po raz czwarty został przygotowany przez Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i 1 Batalion Drogowo Mostowy im. Generała Romualda Traugutta w Dęblinie. Dzięki uprzejmości Dowódcy 1 BDM harcerze po raz czwarty zakwaterowani byli w budynkach koszarowych Twierdzy Dęblin. Honorowy Patronat nad Zlotem objęli; Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Starosta Powiatu Ryckiego Stanisław Jagiełło, Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka.

Uczestniczący w Zlocie harcerze i instruktorzy mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką służby
1 Batalionu Drogowo Mostowego w Dęblinie, uczestniczyli w Olimpiadzie Sportowej o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Dęblin oraz zapoznania się z walorami turystycznymi Lubelszczyzny w trakcie wycieczki „Lubelskie jest piękne” do Poleskiego Parku Narodowego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez Stanisława Jagiełło -  Starostę Powiatu Ryckiego pamiątkowe statuetki, mapy i przewodniki  turystyczno- edukacyjne, które podarował  Jarosław Szymański - dyrektor Poleskiego Parku Narodowego  oraz drobne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Nagrodę fair play ufundowaną przez Jolantę Pyrę kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dęblinie otrzymała 2 Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Sokoły” przy Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjnym RADOŚĆ ŻYCIA w Sandomierzu.

Wszyscy uczestnicy Zlotu opuszczając gościnne dęblińskie progi zapowiadali swój przyjazd za rok.

 

Z harcerskim pozdrowieniem,
CZUWAJ!
Podharcmistrz Paweł Jaraszek

VIII OGÓLNOPOLSKI INTEGRACYJNY ZLOT DRUŻYN NIEPRZETARTEGO SZLAKU ZHP DĘBLIN 2016

Powrót