Tutaj jesteś Kultura i oświata Projekt „BohaterON” - dęblińscy...

Aktualności - Kultura i oświata

07-10-2016

Projekt „BohaterON” - dęblińscy uczniowie piszą kartki do powstańców warszawskich

Zdjęcie Artykułu

Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie postanowiła wysłać kartki do powstańców warszawskich. Wszystko w ramach projektu „BohaterON”, który ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego, które trwało od 1 sierpnia do 2 października 1944 roku.

"BohaterON" ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z uczestników powstania. Na stronie bohateron.pl znajdują się sylwetki powstańców oraz fragmenty ich wspomnień. Z jednej strony jest to więc promocja patriotycznych postaw, tożsamości narodowej i edukowanie społeczeństwa, z drugiej natomiast – hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.

Chcemy pokazać, że pamiętamy o tym, że walczyli. Chcemy im podziękować”.

Oni pokazali nam czym jest patriotyzm, odwaga i miłość do Ojczyzny. Na zawsze powinni zostać w naszej pamięci, a ta akcja na pewno nie pozwoli nam o nich zapomnieć”. – mówią osoby, które zdecydowały się wysłać kartkę.

Akcja na terenie szkoły trwała od 28 do 30 września. Przedsięwzięcie zorganizował samorząd uczniowski oraz szkolne koło historyczne. Wypisane pocztówki już zostały wysłane powstańcom. Uczniowie po cichu liczą, że część z nich odpisze.

Projekt „BohaterON”

Powrót