Tutaj jesteś Kultura i oświata "Staż na start" - praktyka zawodowa w...

Aktualności - Kultura i oświata

07-10-2016

"Staż na start" - praktyka zawodowa w Hiszpanii

Zdjęcie Artykułu

W piętek 30 września 2016  w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie grupa uczniów, biorąca udział w projekcie europejskiego programu ERASMUS+ "Staż na start", uczestniczyła w rozmowach kwalifikacyjnych z hiszpańskim partnerem projektu.

Rozmowy prowadzono w języku angielskim i polskim,  wykorzystując technologię telekonferencji. Uczestniczyli w nich  po stronie polskiej uczniowie z Technikum Mechanicznego kształcący się w zawodzie technik mechanik lotniczy, a po stronie hiszpańskiej – koordynator naszego projektu w Sewilli, pani Anastazja Mróz, która reprezentowała partnera projektu, organizację euroMind S.L w Sewilli.  Uczniowie mieli okazję zaprezentowania własnych zainteresowań oraz oczekiwań i  preferencji dotyczących miejsca odbywania stażu w Hiszpanii. Obie strony zadowolenie
z efektów spotkania.

Spotkanie było podsumowaniem przygotowań grupy uczniów delegowanych na staż, w ramach których poznawali kulturę i obyczaje kraju przyjmującego ich na staż, jego język hiszpański oraz zaawansowane elementy angielskiego języka lotniczo - technicznego.

Uczniowie wyjadą na staż  08 października 2016 roku.

Powrót