Tutaj jesteś Kultura i oświata Stacje Kultury 2016 – Zespół Szkół...

Aktualności - Kultura i oświata

21-11-2016

Stacje Kultury 2016 – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie w finałowej dwunastce

Zdjęcie Artykułu

Fundacja TEAM Teatrikon po raz piąty organizuje plebiscyt „Stacje Kultury”. Mogą w nim uczestniczyć szkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego, które w poprzednich latach aktywnie brały udział w przedsięwzięciach kulturalnych i działały na rzecz edukacji kulturalnej młodzieży.

Głosowanie internetowe dostępne jest na stronie http://bit.ly/2giTNzE.
 
Zagłosuj na ZSZ nr 2 w Dęblinie im. Marii DąbrowskiejZdjecie
 
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie to szkoła, która kładzie nacisk na popularyzację kultury, zarówno tej przez duże, jak i małe K. Uczniowie dostają wsparcie ze strony dyrekcji i nauczycieli, przez co mają dużą swobodę w organizacji kulturalnego życia szkoły, z czego chętnie korzystają.
 
W szkole spotkać możemy mnóstwo artystycznych dusz – wielu uczniów śpiewa, rysuje, gra na instrumentach i fotografuje. Szkoła daje im możliwość uczestniczenia w konkursach plastycznych oraz prezentowania swoich prac artystycznych szerszemu gronu odbiorców poprzez wystawianie ich na szkolnym korytarzu i zamieszczanie na naszym facebooku. Uczniowie mogą w szkole realizować swoje pasje plastyczne, muzyczne oraz dziennikarskie.

Podczas wycieczek szkolnych zawsze „trasa biegnie” do muzeów, galerii sztuki, miejsc historycznych bądź telewizji – umożliwiając uczniom kontakt z kulturą. Dzięki współpracy z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie młodzież ma okazję uczestniczyć w lekcjach muzealnych. Szkoła bierze udział w projektach eTwinning oraz programie Erasmus+, dzięki którym uczniowie mają okazję poznać kulturę innych narodów oraz zawierać znajomości z obcokrajowcami. W tym roku placówka nawiązała współpracę z Instytutem Camõesa UMCS w Lublinie, gdzie uczniowie uczestniczyli w prelekcji o  Portugalii, kulturze tego kraju i jego języku. W ramach obchodów Dnia Niepodległości oraz Dni Języków Obcych młodzież przygotowała autorskie gry przygodowe.

Szkoła angażuje się również w życie kulturalne miasta. Organizuje spotkania z lokalnymi artystami, uczestniczy w akcji „Narodowe Czytanie” oraz zamieszcza recenzje ciekawych książek. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gości u siebie dzieci z przedszkoli bądź składa im wizyty. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 współpracuje z różnymi instytucjami charytatywnymi, jest także corocznym organizatorem Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Łącząc przyjemne z pożytecznym uczniowie nie tylko uczestniczą w występach swoich kolegów, ale również pomagają potrzebującym.
 
ZSZ nr 2 w Dęblinie jest przykładem, że nie należy ufać stereotypom. Udowadnia, że w technikach i szkołach zawodowych też jest miejsce dla inicjatyw kulturalnych.
 
Zachęcamy wszystkich do oddania głosu na ZSZ nr 2 w Dęblinie! Głosować można raz dziennie, aż do 1 grudnia br.
Powrót