Tutaj jesteś Kultura i oświata PIERWSZOKLASIŚCI Z ZS W SOBIESZYNIE Z...

Aktualności - Kultura i oświata

22-11-2016

PIERWSZOKLASIŚCI Z ZS W SOBIESZYNIE Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ W RYKACH

Zdjęcie Artykułu

16 listopada br. przedstawiciele klasy policyjnej Zespołu Szkół w Sobieszynie odwiedzili nową siedzibę Komendy Powiatowej w Rykach.

Tajemnice ryckiej komendy odkrywali przed młodzieżą:  Naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Piotr Długaszek i kom. Jacek Wójcik. Największe wrażenie na zwiedzających zrobiły odwiedziny w celi przesłuchań wyposażonej w lustro weneckie, a także wizyty na strzelnicy i w siłowni.

Miłą niespodzianką dla młodzieży, była możliwość krótkiego spotkania z nadkom. Markiem Tchórzem – Komendantem Powiatowym Policji, który pogratulował uczniom wyboru szkoły, stwierdzając, że realizowane zajęcia bez względu na późniejsze wybory drogi życiowej mogą ich wiele nauczyć. Uczniowie zgodnie podkreślają, że wielkie wrażenie zrobiło na nich stanowisko oficera dyżurnego. Na ekranach usytuowanych tam monitorów można zobaczyć, co aktualnie dzieje się w Rykach, a także „namierzyć” radiowozy. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem przestronności budynku i zastosowanych w nim nowoczesnych rodzajów zabezpieczeń.

Pierwsza wizyta na komendzie, to początek realizacji wyjazdowych zajęć Innowacji pedagogicznej „Podstawy wiedzy o policji”. Oprowadzający podkreślali, że stopniowo będą odkrywali przed uczniami „tajniki pracy policji”, a młodzież już nie może doczekać się możliwości wypróbowania policyjnej strzelnicy.

Wojciech Niedziółka

PIERWSZOKLASIŚCI Z ZS W SOBIESZYNIE Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ W RYKACH

Powrót