Tutaj jesteś Kultura i oświata Spotkanie Noworoczne Powiatu Ryckiego...

Aktualności - Kultura i oświata

09-01-2017

Spotkanie Noworoczne Powiatu Ryckiego 2017

Zdjęcie Artykułu

5 stycznia br. na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego Wyspa Wisłą w Stężycy odbyło się Spotkanie Noworoczne Powiatu Ryckiego 2017. Podczas uroczystej gali wręczone zostały Laury Biznesu oraz podziękowania za działalność społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców powiatu ryckiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Fundacja „Solidarni Lokalnie”.

W spotkaniu udział wzięli samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, przedsiębiorcy, przedstawiciele służb mundurowych, oświaty, pomocy społecznej oraz kultury.

Przybyłych gości powitał Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, który podsumował rok 2016 pod względem działalności samorządu powiatowego oraz przedstawił cele i plany na rok bieżący: Dzisiejsze spotkanie jest okazją do zaprezentowania zadań, które w minionym okresie zostały zrealizowane oraz tego, jakie wyzwania czekają nas w najbliższym czasie. Przed nami przyszłość i kolejny rok pracy na rzecz rozwoju powiatu ryckiego, przy zachowaniu dotychczasowych celów strategicznych tj. poprawy warunków życia mieszkańców każdym jego aspekcie, wspierania rozwoju przedsiębiorczości oraz kreowania wizerunku powiatu, jako miejsca atrakcyjnego zarówno pod względem gospodarczym jak i turystyczno-rekreacyjnym. Realizacja zaplanowanego programu inwestycyjnego, nie jest możliwa bez odpowiednio skonstruowanego budżetu i wsparcia ze strony zewnętrznych źródeł finansowania. Dołożymy wszelkich starań, aby takowe środki trafiły do powiatu ryckiego. Jak pokazuje miniony rok oraz lata poprzednie wiemy, jak te pieniądze pozyskać i mądrze zagospodarować.

W trakcie gali wręczono Laury Biznesu dla przedsiębiorców. Statuetkę otrzymało Gospodarstwo Ogrodnicze JMP Flowers ze Stężycy oraz Spółdzielnia Mleczarska w Rykach. Wręczenia dokonali: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta, Przewodnicząca Rady Powiatu Hanna Czerska-Gąsiewska, Starosta Rycki Stanisław Jagiełło oraz Prezes Fundacji „Solidarni Lokalnie” Maciej Lorenc.

Gospodarstwo Ogrodnicze JMP FLOWERS to firma, która jest największym i najnowocześniejszym w Polsce producentem kwiatów ciętych oraz najnowocześniejszym producentem kwiatów doniczkowych. Oferuje ponad 60 odmian róż, 40 odmian anturium oraz kilkadziesiąt odmian orchidei doniczkowych. Priorytetem firmy jest stałe polepszanie jakości oferowanych kwiatów i obniżanie kosztów produkcji poprzez wdrażanie najnowocześniejszych technik uprawy. Dzięki temu firma ta od wielu lat utrzymuje pozycję rynkowego lidera wśród producentów kwiatów w Polsce i Europie a dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji, kwiaty cechuje wyjątkowa trwałość i "uroda".

Właścicielami Gospodarstwa Ogrodniczego JMP Flowers są Maria i Jarosław Ptaszek.

Spółdzielnia Mleczarska w Rykach to firma, którą cechuje długoletnia tradycja i nowoczesna technologia. Od 90 lat łączy doświadczenie wielu pokoleń mistrzów serowarstwa, opracowywane przez nich unikalne receptury oraz innowacyjność. To sprawia, że firma zaliczana jest dziś do najlepszych polskich producentów serów dojrzewających, a jej produkty wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem i najwyższą jakością.

Pamiątkowe dyplomy za działalność społeczną i charytatywną na rzecz mieszkańców powiatu ryckiego otrzymali: Mateusz Laskowski, Grupa Biegusiem.pl oraz Grupa Wsparcia działająca przy Stowarzyszeniu Pomocy Chorym na Białaczkę I Choroby Nowotworowe w Stężycy.
Mateusz „Lasio Companija” Laskowski to 25-letni raper, finalista programu rozrywkowego „Mam Talent”.  W 2014 roku Mateusz Laskowski wygrał program Zwykły Bohater. Dodatkowo wraz z przyjaciółmi założył fundację Zarażamy Radością, która pomaga osobom niepełnosprawnym.

Biegusiem.pl to nieformalna grupa biegowa zrzeszająca osoby, których pasją i formą aktywnego wypoczynku jest bieganie. Wśród nich są osoby, które startują w zawodach, jak również osoby, które traktują bieganie, jako relaks i oderwanie się od codzienności. Hasło przyświecające grupie to „Biegamy- pomagamy”, w ten sposób zebrali do swoich puszek już ponad 50 tys. zł dla potrzebujących.

Grupa Wsparcia działająca przy Stowarzyszeniu Pomocy Chorym na Białaczkę I Choroby Nowotworowe w Stężycy czynnie włączyła się w pomoc pochodzącej ze Stężycy Aleksandry Tyrkalskiej.
W trakcie gali nie zabrakło również występów lokalnych artystów. Spotkanie występami uświetnili: Chór Dziecięcy Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „RYKI” działający przy ZSO nr 1 w Rykach, Zespół Tańca Ludowego „RYKI” działający przy MGCK w Rykach, Kapela „RYKOWIACY”, zespół wokalny „Przyjaciele Przedszkola” oraz wokalistka Aleksandra Maciejewska z ZSO im. Wacława Nałkowskiego w Nowodworze. 


Powrót