Tutaj jesteś Kultura i oświata Ranking Perspektywy 2017

Aktualności - Kultura i oświata

16-01-2017

Ranking Perspektywy 2017

Zdjęcie Artykułu


10 stycznia 2017 r. poznaliśmy Ranking Najlepszych Liceów i Techników w Polsce według Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY. Na liście najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim znalazło się sześć szkół z powiatu ryckiego: dwa licea i cztery technika.

Ranking Perspektywy 2017 opublikowano już po raz 19. Objął on ponad 1500 polskich szkół ponadgimnajzlanych. 

Na liście najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim w kategorii: licea, miejsce 13 zajęło Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury w Dęblinie (w ubiegłym roku miejsce 12), natomiast na miejscu 29 uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach (w roku biegłym miejsce 22).

Na liście najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim w kategorii: technika, miejsce 17 zajęło Technikum Ekonomiczne funkcjonujące w ZSZ nr 2 w Rykach (w ubiegłym roku miejsce 15), miejsce 22 należy do Techniku Ekonomicznego funkcjonującego w ZSZ nr 2 w Dęblinie, na 24 lokacie uplasowało się Technikum Budowlane funkcjonujące w ZSZ nr 2 w Rykach (w ubiegłym roku miejsce 23), natomiast Technikum Informatyczne z ZSZ nr 1 w Rykach zajęło miejsce 49.
 
Zasady rankingu ustalili przedstawiciele uczelni, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczący komitetów głównych olimpiad. Pracom kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. 

W przypadku Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2017 specjaliści wzięli pod uwagę sukcesy w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). 

Z kolei kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2017 to sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).


Powrót