Tutaj jesteś Kultura i oświata ZIMOWE MANEWRY KLAS MUNDUROWYCH

Aktualności - Kultura i oświata

06-02-2017

ZIMOWE MANEWRY KLAS MUNDUROWYCH

Zdjęcie Artykułu

Ćwiczenie działania drużyn podczas różnych sytuacji taktycznych oraz elementów musztry, a także teoretyczne zajęcia z budowy broni wypełniły trzydniowy program z zgrupowania, które tradycyjnie już koordynował ppłk Dariusz Sprawka. Klasa policyjna miała po raz pierwszy możliwość strzelania z broni krótkiej.

Od piątkowego popołudnia odpowiadający za prowadzenie ćwiczeń taktycznych ppor. Jacek Piwoński, wpierany przez: sierż. pchor. Katarzynę Górlicką, st. kpr. pchor Marcina Cydejko, kpr. Pawła Sadowskiego oraz st. szer. Dariusza Bąkałę ćwiczyli z drużynami elementy poruszania się w terenie, a także różne sposoby ewakuacji rannych z pola walki. Ćwiczenia w trakcie których doskonalono schematy zachowań uczniów utrwalone zostały przez odwiedzającą szkołę telewizję Magnes.tv. Już niedługo można będzie obejrzeć przygotowany materiał dokumentujący fragment zgrupowania.

Również podczas niedzielnego Zebrania rodziców, młodzież pokazała próbkę swoich możliwości. Efektowny pokaz musztry w którym zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych „dowodzeni” przez Michała Żukiewicza wspieranego przez dowódców drużyn Weronikę Bichtę i Wojciecha Majka został nagrodzony przez zgromadzonych gromkimi brawami. Podczas spotkania prezentację na temat „Zagrożeń płynących w sieci” przedstawił kom. Jacek Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Po zrealizowaniu trzydniowego cyklu szkolenia ppor. Jacek Piwoński podkreślił duże zaangażowanie i samodyscyplinę ćwiczących pod jego kierunkiem uczniów. Od dłuższego czasu obserwuję ich postępy. Uczestnicząc w ubiegłorocznych Manewrach gimnazjalistów, zgrupowaniu, a także w Powiatowych Obchodach Święta Niepodległości zauważam ogrom pracy wykonany przez młodzież ćwiczącą pod kierunkiem ppłk Sprawki...
Wiecej informacja na stronie http://sobieszynbrzozowa.pl/zimowe-manewry-klas-mundurowych/
Powrót