Tutaj jesteś Kultura i oświata Portugalia – wymarzone praktyki coraz...

Aktualności - Kultura i oświata

23-02-2017

Portugalia – wymarzone praktyki coraz bliżej 

Zdjęcie Artykułu

W Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyło się spotkanie uczniów wyjeżdżających na praktykę zagraniczną do Portugalii z Sylwią Stefaniak przedstawicielem Mobility Friends z Barcelos – organizacją przyjmującą, która zajmuje się organizacją praktyk w Portugalii.

 

W spotkaniu uczestniczyli: uczniowie szkoły, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie, opiekunowie młodzieży podczas pobytu w Portugalii oraz koordynator projektu.

Pani Sylwia przedstawiła: ofertę przedsiębiorstw w Portugalii, w których młodzież będzie odbywała czterotygodniowe praktyki zawodowe, zasady postępowania i zachowania podczas pobytu na praktyce.

Zwróciła również uwagę na różnice kulturowe między naszymi krajami. W skrócie przedstawiła program pobytu w Portugalii.

Podkreśliła, że praktyka zagraniczna to nie tylko sama praca! Będąc w Portugalii młodzież będzie miała niesamowitą okazję na kontakt z inną kulturą, ludźmi i fantastycznymi miejscami. Bez wątpienia będzie to dynamiczna i aktywna podróż.

Wyjeżdżając na praktyki do Portugalii uczniowie zyskają jedno z najbardziej wartościowych doświadczeń w ich życiu. Zdobyte umiejętności, nawyki, znajomość języka i jego wykorzystanie w praktyce z całą pewnością będą ich atutem dla wymarzonego pracodawcy.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku „Erasmus Dęblin” prezentacji przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkól Zawodowych nr 2 w Dęblinie o atrakcjach turystycznych miejsc w Portugalii, które odwiedzą podczas pobytu za granicą.

 

Informujemy, że szkoła złożyła wniosek o dofinansowanie projektu na organizację praktyk i staży zagranicznych w Portugalii i Hiszpanii w 2018 roku w ramach programu Erasmus+.

"Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”


Portugalia – wymarzone praktyki coraz bliżej 

Powrót