Tutaj jesteś Kultura i oświata Powiatowe obchody Narodowego Dnia...

Aktualności - Kultura i oświata

02-03-2017

Powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Zdjęcie Artykułu

1 marca w całym kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Powiatowe uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się mszą św. w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach w intencji Żołnierzy Niezłomnych. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, placówek oświatowych i ugrupowań politycznych. Asystę wojskową zapewnili uczniowie klasy „mundurowej” z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Kinie „Renesans” w Rykach. Koncert pieśni patriotycznych zaprezentowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach. Następnie odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Wyklęty”. Uroczystości w Rykach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Podczas koncertu, a następnie emisji filmu w kinie, trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła.

Złożono również wiązanki pod pomnikiem AK-WiN oraz na zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym w Rykach. W imieniu samorządu powiatu ryckiego wiązankę złożył Stanisław Włodarczyk Wicestarosta Rycki.

Powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Powrót