Tutaj jesteś Kultura i oświata Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie z...

Aktualności - Kultura i oświata

19-05-2017

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie z wizytą u szefa rządu republiki Portugalii

Zdjęcie Artykułu

5 maja 2017 r. w oficjalnej rezydencji premiera Portugalii „São Bento” w Lizbonie odbyła się uroczystość obchodów trzydziestej rocznicy inauguracji programu Erasmus, w której miała zaszczyt uczestniczyć, na zaproszenie szefa rządu republiki, delegacja ZSZ nr 2 w Dęblinie. Społeczność uczniowską reprezentowali Adrianna Kurdziałek (kl.3TH), Dominika Zięba (kl.3TE) oraz Kamil Kozioł (kl.3TGa), grono pedagogiczne zaś dyrektor Mariola Sulima i Michał Hułyk.

Część oficjalną stanowiła debata i wymiana doświadczeń stażystów i stypendystów programu, którą otworzył premier Portugalii António Costa. Wśród prelegentów zabierali głos Portugalczycy oraz obcokrajowcy, którzy mieli okazję przebywać na wymianie w ojczyźnie Camõesa. Prelegenci podkreślali rolę programu Erasmus w zdobywaniu doświadczenia zawodowego przez młodych ludzi, ale także w utrwalaniu ideału wielokulturowej, otwartej Europy bez granic.

Po części oficjalnej, pobyt w ogrodach rezydencji „São Bento” umilił gościom szampan i koncert jazzowy. Była także okazja do wspólnej, pamiątkowej fotografii z portugalskim premierem.

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie z wizytą u szefa rządu republiki Portugalii

Powrót