Tutaj jesteś Kultura i oświata Uczniowie z „Kickiego” najlepsi w...

Aktualności - Kultura i oświata

26-05-2017

Uczniowie z „Kickiego” najlepsi w kraju w trójboju obronnym

Zdjęcie Artykułu

22-24 maja w Pleszewie (Woj. Wielkopolskie) odbył się I Ogólnopolski Turniej w Trójboju Obronnym. Województwo Lubelskie reprezentowała drużyna Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie w składzie: Weronika Bieńko, Ewelina Kamecka, Piotr Sieczka i Kacper Kowalik. Opiekunem młodzieży buł Romuald Witamborski. Zawody rozgrywano w kategorii open, a drużyna z Sobieszyna-Brzozowej była najmłodsza w stawce startujących 13 drużyn.

W zawodach rozegrano 3 konkurencje: strzelanie AK-47 na strzelnicy 100 m, marszobieg oraz pojedynki strzeleckie Zawodnicy reprezentujący Lubelszczyznę zajęli I miejsce w strzelaniu z Ak-47, II miejsce w marszobiegu i  III w pojedynkach. Po zsumowaniu punktów okazało się, że drużyna „od Kickiego” była najlepsza w kraju

Po zawodach powiedzieli:

Weronika Bieńko: nasz sukces na strzelnicy przede wszystkim wynika z treningów i zgrania drużyny. W szkole mamy do dyspozycji również 100 metrową strzelnicę na której odbywaliśmy cykliczne treningi. To zaowocowało sukcesem…. Indywidulanie wyróżnienie na zawodach uzyskał Kacper Kowalik

Piotr Sieczka: czołganie, rzut granatem, bieg przez płotki nie sprawiał nam żadnej trudności.  Ponieważ naszą sprawność kształtujemy na zajęciach z wychowania fizycznego, sztuk walki, a także na podstawach wojskowości. Systematyczna praca wielu osób dała efekty.

Ewelina Kamecka: po dogrywce w pojedynkach strzeleckich jeden z sędziów powiedział, że nieźle strzelamy jak na dziewczyny…., U nas w szkole nie ma odrębnej klasyfikacji prowadzonej dla dziewcząt i chłopców, dlatego staramy się osiągać najlepsze wyniki będące przepustką na kolejne zawody.

Kacper Kowalik: organizatorzy i fundatorzy nagród nie przewidzieli takiego sukcesu szkoły z Lubelszczyzny. Jeden ze sponsorów nie wiedział komu z nas ma wręczyć puchar. Wszyscy mieliśmy już zajęte ręce pucharami i dyplomami za poszczególne konkurencje, a czekał na nas jeszcze najważniejszy puchar.

Podczas trzy dniowego pobytu w Pleszewie uczniowie mieli okazję do przejażdżki Rosomakiem i zdalnie sterowanym łazikiem. Uczestniczyli również w uroczystościach odsłonięcia tablicy upamiętniającej lokalnego bohatera, składali i rozkładali „kałasznikowa”. Jak zgodnie podkreślają zwycięstwo w Pleszewie to tylko potwierdzenie słuszności wyboru szkoły i drogi jaką dla siebie wybrali.

Wojciech Niedziółka

Uczniowie z „Kickiego” najlepsi w kraju w trójboju obronnym

Powrót