Tutaj jesteś Kultura i oświata Uczniowie z ZSZ nr 1 w Dęblinie...

Aktualności - Kultura i oświata

31-05-2017

Uczniowie z ZSZ nr 1 w Dęblinie nakręcili filmik o powiecie

Zdjęcie Artykułu

Drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie w składzie: Dawid Surmacz, Krystian Pikuła z kl. I tie oraz Weronika Paciorek kl. I tk wzięła udział w konkursie Twoje europejskie wyzwanie, polegającym na ukazaniu przy pomocy krótkiego 1 - minutowego nagrania zmian w powiecie ryckim po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Funkcję szkolnego koordynatora konkursu i opiekuna merytorycznego drużyny pełni nauczyciel geografii -Małgorzata Więsek. Młodzi reżyserzy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i godnie reprezentują szkołę na forum województwa lubelskiego, o czym można przekonać się oglądając film - poniżej zamieszczamy link:

https://www.facebook.com/hetmankrzysztof/videos/1898788537070782/

Uczniowie wykazali się niezwykłymi zdolnościami organizatorskimi: zarówno w zakresie organizowania czasu pracy jak i wypełniania formalności związanych z nagraniem - musieliśmy uzyskać zgody właścicieli przedstawionych obiektów na wykorzystanie ich w filmie.

Mimo, iż film trwa tylko 1 minutę udało się im maksymalnie efektywnie wykorzystać czas i przedstawić wszechstronny sposób wykorzystania środków unijnych na terenie naszego powiatu.

Celem uatrakcyjnienia wizualnego filmu niektóre kadry zostały uchwycone za pomocą drona.

 

 

 

Powrót