Tutaj jesteś Kultura i oświata Dominika Łukasik wyróżniona w...

Aktualności - Kultura i oświata

13-06-2017

Dominika Łukasik wyróżniona w międzynarodowym konkursie fotograficznym

Zdjęcie Artykułu

10 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Konkursu zorganizowanego w w ramach projektu Ministerstwa Kultury Republiki Białoruś z okazji 175 rocznicy wstąpienia Twierdzy Brzeskiej w stan działających Twierdz na terenie Państwa Rosyjskiego.

Uczennica klasy 2 LO Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego Dominika Łukasik zajęła w konkursie zaszczytne 2 miejsce.

Prace konkursowe wykonane były przez uczestników podczas kilku wizyt studyjnych w dęblińskiej Twierdzy, która jest wizytówką miasta Dęblin i regionu. Fortyfikacja z czasów carskich, a zwłaszcza jej Brama Lubelska widnieje w wielu przewodnikach. Ostatnio zabudowania forteczne Dęblina prezentował w swoim programie Bogusław Wołoszański.

Nagroda dla Dominiki, to efekt nowatorskiego podejścia do prezentacji Twierdzy, ponieważ na konkurs wysłała 3 „panoramy” wykonane przy użyciu telefonu komórkowego.

Podczas uroczystej gali połączonej ze spotkaniem poetyckim „Przystanek poetów- peron drugi” Dominika odebrała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową „Sekrety mistrza fotografii cyfrowej”. Nagrodzone w dęblińskiej edycji konkursu prace udostępnione zostaną stronie białoruskiej i wykorzystane będą w działaniach upamiętniających włączenie Twierdzy Brześć w system fortyfikacji carskich w ramach, których funkcjonowała również Twierdza Dęblin.

Nagrody  ufundowane przez Miejską Bibliotekę publiczną oraz Panią Joannę Góralską z Kodak Express i Klub 1 Dębliński Batalion Drogowo-Mostowy, wręczała Dagmara Jarosz- dyrektor MBP w Dęblinie.

Wojciech Niedziółka

 

Źródło: http://sobieszynbrzozowa.pl/wyroznienie-dominiki-w-konkursie-fotograficznym/

Powrót