Tutaj jesteś Kultura i oświata Szkolenie wyjazdowe bibliotekarzy

Aktualności - Kultura i oświata

14-06-2017

Szkolenie wyjazdowe bibliotekarzy

Zdjęcie Artykułu

2 czerwca w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbyło się szkolenie wyjazdowe bibliotekarzy zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rykach z okazji Roku Rzeki Wisły.

Spotkanie bibliotekarzy zaplanowane w nadwiślańskim miasteczku wpisało się w cykl imprez zorganizowanych z okazji Roku Rzeki Wisły. Inauguracja szkolenia na nadwiślańskim bulwarze była okazją do podziwiania fauny i flory okolic Wisły, a także do promocji wydawnictwa Jacka Śnieżka „Dopóki płynie” ofiarowanego dla bibliotek powiatu ryckiego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Na jesieni planowany jest cykl spotkań z autorem w dwóch nadwiślańskich gminach położonych na terenie naszego powiatu (Dęblin i Stężyca)

Bibliotekarze podczas szkolenia odwiedzili m.in. kazimierską bibliotekę w której Anna Piłat przybliżyła zgromadzonym działalność tej placówki. Oferta skierowana do różnych grup czytelniczych znalazła uznanie wśród uczestników szkolenia, z których część przyłączyła się do społecznościowej akcji „Zaczytać się w Kazimierzu”. Największą popularnością wśród czytających cieszył się tomik wierszy Leszka Długosza „Na rynku usiąść w Kazimierzu” ofiarowany przez autora Czytelnikom Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach.

Wyjazdowe szkolenie było również okazją do poznawania historii i zabytków miasta, a także odwiedzenia lokalnych muzeów. Warto przypomnieć, że z okazji Roku Rzeki Wisły imprezy okolicznościowe i specjalne ekspozycje przygotowuje Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dln.

Tego rodzaju wyjazdy pozwalają na integrację środowiska bibliotekarzy, a także wymianę doświadczeń. Współpraca między bibliotekami z terenu powiatów ryckiego i puławskiego od dawna układa się pomyślnie, dlatego w przyszłym roku chcemy wskrzesić idee dwu-powiatowych spotkań bibliotekarzy.

W szkoleniu udział wzięli bibliotekarze z MBP w Dęblinie, MGBP w Rykach, GBP w Kłoczewie, Stężycy i Nowodworze. Gościliśmy również Mariusza Olejarczyka z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Wojciech Niedziółka

p.s. Składamy serdeczne podziękowania Koleżankom z Kazimierza Dolnego za przemiłe przyjęcie.

 

Źródło: http://pbpryki.pl/szkolenie-wyjazdowe-bibliotekarzy/

Powrót