Tutaj jesteś Kultura i oświata Spotkanie z „fizyką”

Aktualności - Kultura i oświata

29-09-2017

Spotkanie z „fizyką”

Zdjęcie Artykułu

Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie z klas I, II, III i IV o specjalności technik mechanik lotniczy wraz z opiekunami: Magdaleną Wojdat, Agnieszką Ungiert i Iwoną Zugaj 26 września 2017 r. uczestniczyli w "Pokazach z fizyki" na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.

Pracownicy Instytutu Fizyki przygotowali bardzo ciekawe eksperymenty i doświadczenia z takich działów jak: mechanika, akustyka, radioaktywność oraz elektryczność. Praktyczne zajęcia zmotywowały uczniów do poznania praw przyrody.

Młodzież pozyskała wiele cennych informacji, m.in. dlaczego w podróż samolotem nie należy zabierać glinianych naczyń, w jakim stopniu betonowe mieszkania chronią przed promieniowaniem, poznali zasadę działania rury Rubensa czy klatki Faradaya.

Pokazy te zachęciły uczniów do dalszej nauki i otworzyły w ich umysłach nową przestrzeń spragnionej nauki.

Dodatkowo uczniowie mieli szansę uczestniczyć w wykonywaniu doświadczeń, dzięki temu wyrobili przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym.

Młodzież uczestnicząca w tym wyjeździe miło spędziła czas, udowodniła, że potrafi być ambitna oraz ma cele, które chce osiągnąć.

 

Spotkanie z „fizyką”

Powrót