Tutaj jesteś Kultura i oświata Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych

Aktualności - Kultura i oświata

11-10-2017

Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych

Zdjęcie Artykułu

29 września 2017 r. uczniowie klasy I Technikum Ekonomicznego i Technikum Hotelarskiego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie pod opieką I. Czerwińskiej i B. Barańskiego udali się na wycieczkę do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Z organizację wycieczki wiąże się pewna historia... Uczennica kl. I TH znalazła wartościowy dla pracownika muzeum przedmiot. Postanowiła go zwrócić, a w nagrodę otrzymała bilet dla siebie i swojej klasy do dęblińskiego skansenu lotniczego.


Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem dr. Romanem Kozłowskim rozpoczęło o godz. 9.30. wysłuchaniem opowieści o historii lotnictwa, znaczeniu naszych barw narodowych i hymnu. Podczas wycieczki uczniowie mogli usłyszeć o Franciszku Żwirce i Stanisławie Wigurze, obejrzeć domek pilota, zobaczyć mundury i odznaki lotnicze, a także wojskowe (w muzeum znajduje się umundurowanie z okresu od XX-lecia międzywojennego po czasy współczesne), silniki, kokpity, mechanizmy samolotów, podziwiać z zewnątrz śmigłowce, samoloty szkolne, myśliwskie i bombowe, a także stacje radiolokacyjne, czyli radary.

Na zakończenie czekała ich niespodzianka – odwiedzili wnętrza samolotów: pasażerskiego Jak-40 i Mi-6 „Jagiełło”.Wycieczka do Muzeum Sił Powietrznych

Powrót