Tutaj jesteś Kultura i oświata Pierwszy tydzień w Irlandii

Aktualności - Kultura i oświata

27-11-2017

Pierwszy tydzień w Irlandii

Zdjęcie Artykułu

Minął pierwszy tydzień pobytu na praktykach na Zielonej Wyspie uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie. Praktyki odbywają się w firmach informatycznych i elektrycznych w ramach projektu „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy” o numerze 2017-1-PL01-KA102-035852 w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Praktyki w Irlandii zaczęły się od spotkania informacyjnego, na którym uczniowie poznali zasady pobytu oraz wiele cennych i przydatnych informacji związanych z obyczajami panującymi w tym kraju. Młodzież z ZSZ nr 1 w Dęblinie odbywa praktyki w zakładach mieszczą się na terenie Cork, drugiego co do wielkości miasta Republiki Irlandii oraz w Mallow.

Ale praktyka to nie wszystko… Codziennie popołudniami uczniowie doskonalą swoją znajomość języka angielskiego. Przyszli elektrycy z dęblińskiej szkoły dodatkowo musieli uczestniczyć w specjalistycznym kursie Safe Pass, który doskonali ich umiejętności i daje uprawnienia do pracy w zawodzie. Po pracy i krótkim relaksie przychodzi czas wolny. Póki, co uczniowie poznali Mallow i okolice.

 

 Logotypy

Pierwszy tydzień w Irlandii

Powrót