Tutaj jesteś Kultura i oświata Andrzejki w ZSZ nr 2 w Dęblinie

Aktualności - Kultura i oświata

01-12-2017

Andrzejki w ZSZ nr 2 w Dęblinie

Zdjęcie Artykułu

„W tym roku znajdziesz nową pasję lub talent”, „Poznasz nowego przyjaciela lub... wreszcie dostaniesz zwierzątko”, „Zostaniesz królową lub królem karnawałowego balu!”, „Strzeż się zielonookiej blondynki, chce ci zaszkodzić”, „Nie wychodź z domu w czwartek, a unikniesz kłopotów” – takich i innych wróżb i przestróg wysłuchiwali z uśmiechem uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

30 listopada 2017 roku klasa II TEO ZSZ nr 2 w Dęblinie zorganizowała niecodzienne andrzejki szkolne. Impreza odbywała się w specjalnie na tę okazję stworzonym salonie wróżb, na szkolnym korytarzu od godziny 9.30 do 12.30. Cyganki, wróżki i wróżbici z wyglądu przypominali troszkę uczniów dęblińskiego ZSZ nr 2. Wszyscy już od poniedziałku przygotowywali się technicznie, mentalnie i nastrajali na czwartkową imprezę. Stroili swoje stanowiska oraz przygotowywali magiczne atrybuty.

W czwartek „cyganki” nie musiały długo czekać na pierwszych „klientów”, ponieważ ciekawe i różnorodne wróżby przyciągnęły do kącika andrzejkowego zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Każdy chętny, chcący poznać swoją przyszłość, miał możliwość skorzystania z andrzejkowego wróżenia. Magiczne kubeczki i sakiewki, świecące kule, szpilki, balony, kapelusze i karty to główne punkty programu wróżb andrzejkowych. Do tego jeszcze przebijanie szpilką balonów z wróżbami, a także wróżenie z kości (tych do gry), numerologia. Nie zabrakło również lania wosku przez klucz. Na łasuchów czekały ciasteczka z wróżbą zawierające dobre rady i przestrogi na nadchodzący rok.

Wierzyć czy nie wierzyć wróżbom andrzejkowym? Każdy chciałby zajrzeć w przyszłość i upewnić się, że skryte pragnienia zostaną spełnione. Przyszłości jednakże nie da się przewidzieć, ponieważ cały czas jest ona przez nas kształtowana. Dlatego wszystkie wróżby i przestrogi otrzymane tego dnia były traktowane przez uczniów jedynie jako żart. Zadaniem salonu wróżb było wniesienie w ten listopadowy dzień mnóstwa zabawy i dobrego humoru. Ta niecodzienna formuła andrzejkowych wróżb uczniom ZSZ nr 2 w Dęblinie spodobała się, a wszystkie atrakcje spowodowały, że dzień ten należy uznać za udany.

Klasa II TEO

Andrzejki w ZSZ nr 2 w Dęblinie

Powrót