Tutaj jesteś Kultura i oświata PO WER w Zespole Szkół Zawodowych nr...

Aktualności - Kultura i oświata

11-12-2017

PO WER w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie część I -podsumowanie

Zdjęcie Artykułu

W ramach projektu „Zawodowcy z Dęblina na europejskim rynku pracy” o numerze 2017-1-PL01-KA102-035852 „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, 24 uczniów z technikum informatycznego i elektrycznego pod opieką p. J. Kiebzak i p. A. Misiaka w dniach 13.XI-8.XII. 2017 r. odbywało zagraniczną praktykę zawodową w Irlandii, w firmach o profilach działalności zgodnych z kierunkami kształcenia.

Głównym celem praktyk był rozwój kompetencji zawodowych, społeczno-personalnych , zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez praktyki w irlandzkich zakładach, nabycie kluczowych kwalifikacji zawodowych, ułatwiających wejście na rynek pracy, przełamanie bariery językowej, szczególnie w języku branżowo-zawodowym, wzrost pewności siebie, umiejętność radzenia sobie ze stresem, poczucia własnej wartości oraz poszerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów Irlandii.

Praktyka zawodowa w ramach projektu PO WER była nowym i cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i ich opiekunów. Podniosła umiejętności komunikacyjne i wpłynęła znacząco nie tylko na rozwój zawodowy, kulturowy, ale także na ich tolerancję i otwartość na świat. Dzięki praktykom uczniowie przekonali się, że są wartościowymi ludźmi, którzy dzięki chęci uczenia się i otwartości na świat mogą znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wkrótce rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu PO WER i kolejna grupa uczniów z ZSZ nr 1 w Dęblinie wyjedzie do Irlandii, po nowe doświadczenia i umiejętności.

W ostatnim dniu pobytu w Mallow, wszyscy uczestnicy wyjazdu spotkali się z partnerami z Your International Training w biurze firmy, w celu dokonania podsumowania
i ewaluacji praktyk oraz pobytu w Irlandii. Dzień wcześniej uczniowie z Dęblina pożegnali się ze swoimi pracodawcami i mentorami. W tym uroczystym dniu Pani Patrycja Pilarek wręczyła każdemu uczestnikowi:

  • dokumenty Europass Mobilność (w języku polskim),
  • dokumenty Europass Mobility (w języku angielskim),
  • certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w kursie języka angielskiego w Irlandii na poziomie B1,
  • certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w praktykach zawodowych w Irlandii.

10 grudnia w godzinach nocnych uczniowie wraz z opiekunami dotarli na lotnisko w Modlinie i dalej autokarem do Dęblina.

 

Logotypy

 

 

 

 

PO WER w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie część I -podsumowanie

Powrót