Tutaj jesteś Kultura i oświata Koniec semestru – pora na relaks

Aktualności - Kultura i oświata

22-01-2018

Koniec semestru – pora na relaks

Zdjęcie Artykułu

W środę - 17 stycznia 2018 r. uczniowie klas I-III Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie uczestniczyli w wycieczce sportowo-rekreacyjnej na lodowisko i do kręgielni w Radomiu. Wyjazd zorganizował samorząd uczniowski, a jego celem była integracja uczniów oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.

Pierwszym punktem programu było lodowisko. Śnieg i mróz – aura pogodowa niewątpliwie sprzyjająca jeździe na łyżwach. Najbardziej wytrwali spędzili tego dnia prawie dwie godziny jeżdżąc na lodzie. Niektórzy uczniowie świetnie jeżdżą na łyżwach, a inni dopiero stawiali pierwsze kroki, w czym pomocą służyły im bałwanki. Oczywiście nie obeszło się bez upadków, ale co to za łyżwiarz, który ani razu się nie przewrócił.

Około godziny 14.00 uczniowie skierowali swoje kroki do kręgielni. Dla wielu osób było to pierwsze spotkanie z tą grą, która okazała się jednak niezwykle wciągająca. Pomimo początkowych trudności, uczniowie świetnie sobie radzili. Prawie każdemu udało się zdobyć strike’a, po którym następował taniec radości. Pobyt w kręgielni dostarczył wszystkim wielu emocji i okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej i zabawy. W końcu nic tak nie integruje, jak sportowa rywalizacja z dużą dawką dobrego humoru.

 

 

Koniec semestru – pora na relaks

Powrót