Tutaj jesteś Kultura i oświata NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY...

Aktualności - Kultura i oświata

02-03-2018

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zdjęcie Artykułu

1 marca w całym kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Rykach uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się mszą św. w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach w intencji Żołnierzy Niezłomnych.

W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, samorządów, placówek oświatowych i ugrupowań politycznych. Asystę wojskową zapewnili uczniowie klasy „mundurowej” z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Kinie „Renesans” w Rykach. Patriotyczny montaż słowno-muzyczny przygotowali i zaprezentowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach oraz uczniowie placówek oświatowych z gminy Ryki. Następnie odbył się pokaz filmu o Żołnierzach Wyklętych.

Złożono również wiązanki pod pomnikiem AK-WiN oraz na zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym w Rykach. W imieniu samorządu powiatu ryckiego wiązankę złożył Stanisław Włodarczyk Wicestarosta Rycki.

Organizatorem uroczystości był Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek oraz Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej im. Majora Mariana Bernaciaka "Orlika" w Rykach. 

 

 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Powrót