Tutaj jesteś Kultura i oświata „spoKREWnieni służbą” - ogólnopolska...

Aktualności - Kultura i oświata

08-03-2018

„spoKREWnieni służbą” - ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi

Zdjęcie Artykułu

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek zaprasza wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego do aktywnego udziału w ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

 Plakat
Akcja związana jest z dniem 1 marca, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski.
 
Z okazji tych obchodów pracownicy administracji państwowej, służb, inspekcji i straży chcą złożyć im hołd oddając krew potrzebującym: chorym i ofiarom wypadków. Krew jest bezcennym darem w czasie pokoju, równie bezcennym jak ofiarna walka Żołnierzy Wyklętych o niepodległość.
 
Do akcji trwającej na terenie województwa lubelskiego w dn. 1-31 marca 2018 roku może przyłączyć się każdy z nas. Krew można oddać w siedzibie głównej oraz we wszystkich oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, a także podczas terenowych akcji poboru krwi organizowanych przez Centrum. Przy rejestracji trzeba podać hasło: „spoKREWnieni służbą”.
 
Główna zbiórka krwi odbędzie się we wtorek, 20 marca 2018 roku w godzinach 8.30-14.00,
w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie (ul. Spokojna 4).

 
Udział w zbiórce krwi może wziąć każdy pełnoletni mieszkaniec naszego województwa. Wszystkich chętnych wraz z dokumentem tożsamości zapraszamy do honorowego oddawania krwi w siedzibie Urzędu.
 
Takie wspólne działania mają dać poczucie wzajemnego wsparcia oraz integracji urzędników oraz służb wokół idei honorowego krwiodawstwa. Pamiętajmy o tym, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym ratującym zdrowie i życie, darem!
 
Patronat nad ogólnopolską akcją honorowego oddawania krwi„spoKREWnieni służbą” objął
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.
 
Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
 
Dołącz do Honorowego Oddawania Krwi. Podaj hasło „spoKREWnieni służbą”.

 

Powrót