Tutaj jesteś Kultura i oświata Teczka Sztubaka w bibliotece powiatowej

Aktualności - Kultura i oświata

13-03-2018

Teczka Sztubaka w bibliotece powiatowej

Zdjęcie Artykułu

Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości PERN S.A. przy współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym, Bankiem Pocztowym S.A. i Archiwum Akt Nowych zaangażował się w projekt edukacyjny skierowany do szkół i instytucji kulturalno-oświatowych pn. Dla Niepodległej”.

Z tej okazji przygotowane zostały materiały edukacyjne: w postaci plansz edukacyjnych  w formie kalendarza, prezentującego wydarzenia niepodległościowe i sylwetki wybitnych Polaków tamtego okresu  oraz pakiet edukacyjny – Teczka Sztubaka – pokolenie Niepodległej – zawierający materiały edukacyjne z okresu międzywojennego: plecak, rozkładaną mapę II RP, wzory przedwojennych gazet, które będą szczególnie przydatne do tłumaczenia zjawisk i procesów historyczno-politycznych zachodzących w II RP, album gimnazjalistki: moda, uroda, zwyczaje, sposoby spędzania wolnego czasu, flagę Polski oraz instruktaż, jak składać flagę, kopertę ze znaczkiem, pierwsze banknoty II RP, multimedia – film: „Od Komendanta do Marszałka”, piłka zośka, list marszałka Józefa Piłsudskiego do Romana Dmowskiego i inne dokumenty.

Taki pakiet edukacyjny otrzymała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach.

Pozyskane materiały staną się integralną częścią wystawy DLA NIEPODLEGŁEJ, którą będzie można obejrzeć w Starostwie Powiatowym w Rykach w dniach 10-15 września b.r.

Już dziś zapraszamy szkoły do zainteresowania się zawartością TECZKI SZTUBAKA. W oparciu o jej zawartości można zorganizować zajęcia Kółka historycznego, zajęcia biblioteczne itp.

Warto przypomnieć, że ostatnio Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach pozyskała również 60 audiobook-ów o tematyce historycznej, dzięki którym można również organizować ciekawe zajęcia.

Wojciech Niedziółka

Powrót