Tutaj jesteś Kultura i oświata III Powiatowa Olimpiada Czytelnicza...

Aktualności - Kultura i oświata

18-04-2018

III Powiatowa Olimpiada Czytelnicza „LEKTURY? OK!”

Zdjęcie Artykułu

11 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Rykach odbył się finałowy etap konkursu czytelniczego ze znajomości lektur szkolnych pn. „LEKTURY? OK!”. Konkurs odbywał się już po raz trzeci, przeznaczony był dla uczniów klas III gimnazjum z całego powiatu. Honorowy Patronat nad Olimpiadą objął Starosta Rycki Stanisław Jagiełło.

W konkursie wzięło udział 6 szkół, z których pochodziło 54 uczestników. W I etapie uczniowie rozwiązywali test online. Do finału zakwalifikowało się 27 uczniów, którzy odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Zwycięzcą olimpiady została Żaneta Janiszek z PSP nr 2 w Rykach,II miejsce zajęła Julia Litwinek z PSP nr 1 w Rykach, a  III miejsce - Aleksandra Oździńska z PSP nr 2 w Rykach.
 
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem obok Starosty Ryckiego objęli również Burmistrz Ryk oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rykach i Urząd Miasta w Rykach, a szkoły - oryginalne podziękowania (pamiątkowe statuetki) z rąk Wojciecha Niedziółki, dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej.
 
Organizatorzy olimpiady (Anna Żaczek – nauczyciel bibliotekarz oraz nauczyciele języka polskiego z PSP nr 1 – Ewa Piątek, Katarzyna Flis, Bożena Wojdat oraz Wicedyrektor Ewa Stonio – ogólne wsparcie przedsięwzięcia) serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział w konkursie, polonistom za przygotowanie uczestników, władzom za otwartość na inicjatywy i ufundowane nagrody.
 
Gratulacje dla zwycięzców.
Powrót