Tutaj jesteś Kultura i oświata IV Manewry Gimnazjalistów i...

Aktualności - Kultura i oświata

26-04-2018

IV Manewry Gimnazjalistów i zgrupowanie klas mundurowych

Zdjęcie Artykułu

Od 22 do 24 kwietnia w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego odbyło się zgrupowanie klas mundurowych połączone z IV Manewrami Gimnazjalistów. Z zaproszenia na Manewry skorzystało 4o uczniów ze: Skrobowa, Sobieszyna, Czernica, Ryk, Gręzówki, Stężycy, Białej, Radzynia Podlaskiego, Poizdowa, Leopoldowa, Żelechowa, Bobrownik, Dęblina, Nowodworu, Łukowa, Rudna, Sokołowa Podlaskiego, Kłoczewa i Warszawy.

Uroczysta zbiórka i pierwsze przetarcie

Tuż po zakończeniu trzydniowej sesji egzaminów grupka gimnazjalistów, stawiła się w szkole „u Kickiego”, żeby przeżyć wielką przygodę z wojskowością i jak podkreślali niektórzy z uczestników manewrów: zrelaksować się po egzaminacyjnym stresie.Oficjalnego otwarcia manewrów dokonał dyrektor szkoły Krzysztof Ślósarz, który wyraził nadzieję, że z niektórymi z uczestników manewrów spotkamy się we wrześniu.

Koordynujący manewry ppor Maciej Wardeński podczas uroczystej zbiórki, przedstawił zgromadzonym ramowy planzgrupowania, omawiając zasady bezpieczeństwa podczas zaplanowanych zajęć, a chwilę później gimnazjaliści po raz pierwszy zetknęli się z żołnierskim rzemiosłem. Opiekunami grup ALPHA i BRAVO zostali podchorążowie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie: st. szer. pchor. Anita Janik, st. szer. pchor. Olgierd Piotrowski, st. szer. pchor. Adrian Sadowy, st. szer. pchor. Patryk Stępień i szer.pchor. Filip Ballada,  którzy na co dzień wspierają ppor Wardeńskiego w realizacji zajęć z podstaw wojskowości. Tym razem przejęli „opiekę” nad gimnazjalistami, którym w ramach pierwszego przetarcia zafundowali zajęcia z musztry indywidualnej i zespołowej, a także naukę podstawowych szyków w taktyce piechoty.

 

więcej informacji pod linkiem: http://sobieszynbrzozowa.pl/iv-manewry-gimnazjalistow-i-zgrupowanie-klas-mundurowych/

Powrót