Tutaj jesteś Kultura i oświata EUROPEAN DAY, czyli poznajmy się bliżej

Aktualności - Kultura i oświata

18-05-2018

EUROPEAN DAY, czyli poznajmy się bliżej

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbywający praktyki zawodowe w Portugalii byli uczestnikami EUROPE DAY.

Organizatorem tego dnia była portugalska organizacja przyjmująca, partner projektu „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie”, Mobility Friends. W wielokulturowym spotkaniu brali udział mieszkańcy campusu: Czesi, Słowacy, Turcy, Hiszpanie, Rumuni i Polacy. Ten wieczór poświęcony był poznaniu kultury rumuńskiej, portugalskiej, polskiej i to przedstawiciele tych krajów opowiedzieli wszystkim zebranym o swojej ojczyźnie, pokazali jej najpiękniejsze zakątki, wykorzystując prezentacje multimedialne. W strojach stylizowanych na ludowe Rumuni zatańczyli tradycyjny taniec  barsoveanca.
 
Dopełnieniem spotkania była degustacja potraw narodowych. Na polskim stole gościły min: oscypek, kiełbasa, żurek, piernik, cukierki krówki. Nie zabrakło również pajdy chleba ze smalcem i kiszonego ogórka. EUROPE DAY spontanicznie przekształcił się w dyskotekę, w myśl zasady, że nic tak nie łączy jak wspólny taniec.
 
"Dla mnie ten wieczór był pełen wrażeń, nawiązałam nowe znajomości. Integracja z mieszkańcami kampusu była okazją do przełamania stereotypów, innego spojrzenia na kultury krajów europejskich. Myślę, że każdy kraj jest piękny, ale Polska ma w sobie coś wyjątkowego” – z pozdrowieniami Dominika Wojtachnio z kl. 2TH.
 
Agnieszka Skowron

EUROPEAN DAY

Powrót