Tutaj jesteś Kultura i oświata V Forum Młodzieży Powiatu Ryckiego

Aktualności - Kultura i oświata

14-06-2018

V Forum Młodzieży Powiatu Ryckiego

Zdjęcie Artykułu

W piątek 8 czerwca 2018 r., w ZSZ nr 2 w Rykach, w ramach Festynu Europejskiego, odbyło się V Forum Młodzieży Powiatu Ryckiego, którego uczestnikami byli przedstawiciele Samorządów Uczniowskich klas gimnazjalnych Powiatu Ryckiego oraz uczniowie ZSZ nr 2 w Rykach.

Forum Młodzieży odbywało się  pod patronatem  Starosty Powiatu Ryckiego Pana Stanisława Jagiełło, Starosta Rycki był również fundatorem nagród dla uczestników Forum, którzy wzięli udział w Grze miejskiej w Rykach ,, Młody obywatel w urzędzie”. Gra polegała na  wylosowaniu zadania oraz przejściu do Urzędu Miasta i Gminy, Starostwa Powiatowego  i innych instytucji   w celu   uzyskania różnorodnych informacji określonych w wylosowanym zadaniu.
 
Celem Forum Młodzieży jest zainteresowanie młodych ludzi zagadnieniami samorządów terytorialnych, uczestnictwem w życiu społecznym, stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń  i inspiracji do działania. Takie spotkania  mają również służyć integracji uczniów z poszczególnych szkół.
 
W trakcie Forum odbyło się spotkanie informacyjne  z Panem Markiem Jóźwikiem, nauczycielem ZSZ nr 2 w Rykach i jednocześnie Radnym Rady Miejskiej w Rykach, który przedstawił zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego  w Polsce, oraz zasady funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy i Starostwa Powiatowego w Rykach.
 
W konkursie - Gra miejska w Rykach „Młody obywatel w urzędzie” wzięli uczniowie z trzecich klas gimnazjalnych szkół podstawowych powiatu ryckiego:
 
1/ PSP nr 1 w Rykach – opiekun Pan Leszek Szpadzik;
2/ PSP nr 2 w Rykach – opiekun Pani Agnieszka Kurdziałek;
3/ SP w Kłoczewie – opiekun Pan Tomasz Łukasiak;
4/ SP w Stężycy – opiekun Pani Marzena Kubak;
5/ ZPO  w Leopoldowie – opiekun Pani Anna Bieńczyk;
oraz uczniowie z ZSZ nr 2 w Rykach.
 
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce/ Emilia Papiewska i Filip Majchrzak - PSP nr 2 w Rykach;
II miejsce/ Emilia Zając i Julia Warowna - ZPO w  Leopoldowie;
III miejsce/ Julia Ostanek i Marta Urbańska - SP w Stężycy.
 
Pan Starosta Stanisław Jagiełło wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom, oraz podziękowania pozostałym uczestnikom konkursu i opiekunom poszczególnych drużyn.
 
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce podczas Festynu Europejskiego, w ramach którego odbyły się następujące działania:
  • Gry , zabawy i konkursy sportowe na boisku szkolnym, w których uczestniczyli uczniowie z PSP nr 1 w Rykach.
  • Występy artystyczne – koncert piosenki europejskiej, występ zespołu  tanecznego.
  • Degustacja potraw europejskich  przygotowanych przez  Szkolny Klub Fascynacji Kulinarnych.
  • Konkurs Wiedzy o Rykach i Regionie.

V Forum Młodzieży Powiatu Ryckiego

Powrót