Tutaj jesteś Kultura i oświata „LOGI.KOM. Od sztuki logicznego...

Aktualności - Kultura i oświata

20-06-2018

„LOGI.KOM. Od sztuki logicznego myślenia do sztuki skutecznego komunikowania się”

Zdjęcie Artykułu

13 czerwca 2018 roku w Sali Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie odbyła się Debata Oxfordzka podsumowująca projekt „LOGI.KOM. Od sztuki logicznego myślenia do sztuki skutecznego komunikowania się” realizowany w roku szkolnym 2017/2018 przez Wydział Humanistyczny oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS w wybranych szkołach ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

W debacie wzięli udział uczestnicy drugiego cyklu zajęć projektowych z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach i II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  w Świdniku. Obserwatorami debaty byli członkowie Komisji oceniającej, w której skład weszli wykładowcy UMCS. Młodzieży z I LO w Rykach towarzyszyli Dyrektor Szkoły pan Mariusz Grzelak oraz Szkolny Koordynator projektu pani Anna Filipek.
 
Tematem debaty była komunikacja mobilna (telefony komórkowe i inne urządzenia) na terenie szkoły: plusy i minus. W trakcie rzeczowej, ale nie pozbawionej emocji, dyskusji padały argumenty „za” (plusy korzystania z urządzeń mobilnych na terenie szkoły) i „przeciw” (minusy korzystania z urządzeń mobilnych na terenie szkoły).
 
Komisja bardzo wysoko oceniła poziom debaty, zwracając uwagę na doskonałą współpracę między uczestnikami debaty, bardzo dobre przygotowanie merytoryczne, sprawne zastosowanie poznanych podczas zajęć projektowych mechanizmów  retorycznych, perswazyjnych i komunikacyjnych.
 
Na zakończenie spotkania Kierownik Merytoryczny projektu  dr hab. Dorota Filar i Przewodniczący Komisji oceniającej prof. dr hab. Zbysław Muszyński wręczyli uczestnikom projektu certyfikaty zaświadczające ukończenie kursu. Pisemne podziękowania od władz UMCS i zarządzających projektem otrzymali również Koordynatorzy kierujący działaniami LOGI.KOM w szkołach oraz dyrektorzy szkół biorących udział w projekcie.

Debata Oxfordzka podsumowująca projekt „LOGI.KOM. Od sztuki logicznego myślenia do sztuki skuteczne

Powrót