Tutaj jesteś Kultura i oświata Dwa wieńce z Powiatu Ryckiego na...

Aktualności - Kultura i oświata

03-09-2018

Dwa wieńce z Powiatu Ryckiego na podium wojewódzkiego konkursu dożynkowego

Zdjęcie Artykułu

2 września w Radawcu odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2018.

Powiat rycki reprezentowało siedem wieńców przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Sarn, Ułęża, Kletni, Gęsiej Wólki, Swat, Karczmisk (Leopoldów) i Sierskowoli. Delegacjom towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek, Wiceburmistrz Ryk Magdalena Woźniak, Wójt Gminy Kłoczew Zenon Stefanowski, Wójt Gminy Ułęż Krzysztof Olszak oraz Zastępca Wójta Gminy Stężyca Grażyna Domańska.
 
Podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w konkursie wieńców uczestniczyło 37 wieńców z terenu województwa lubelskiego w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny oraz wieniec współczesny. Już po raz kolejny na podium znalazły się wieńce uwity przez mieszkanki naszego powiatu. 
 
W kategorii „tradycyjny wieniec dożynkowy” pierwsze miejsce zdobył wieniec sołectwa Zagrody z gminy Żyrzyn. Drugie miejsce ex aequo zajęły wieńce z gmin Kamionka i Wojciechów, a na trzecim stopniu podium, również ex aequo znalazły się wieńce z Leopoldów-Karczmiska i Ułęża.
Pozostałe wieńce z powiatu ryckiego przygotowane przez mieszkanki Kletni, Sarn, Gęsiej Wólki, Swat i Sierskowoli otrzymały wyróżnienie.
Delegacjom wieńcowym reprezentującym powiat rycki towarzyszyło stoisko promocyjne, na którym można było zapoznać się z ofertą turystyczno-rekreacyjną oraz gospodarczą ziemi ryckiej, jak również skosztować produktów spożywczych wytwarzanych przez przedsiębiorców z powiatu. 
  
PODZIĘKOWANIE
Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy okazali wsparcie, życzliwość i pomoc przy organizacji stoiska promocyjnego powiatu ryckiego oraz wyjazdu delegacji wieńcowych na Dożynki Wojewódzkie 2018 do Radawca.
 
Serdecznie dziękuję władzom samorządowym, delegacjom wieńcowym oraz pracownikom ośrodków kultury z gminy Kłoczew, Ryki, Stężyca i Ułęż za kultywowanie tradycji dożynkowych.
 
Szczególne wyrazy podziękowania kieruję do sponsorów, którzy materialnie wsparli tę uroczystość: Piekarni "Hega" S.J. Marek i Andrzej Gąska, „Margo PPHU” Mariusz Majchrzak, Ubojni z masarnią w Kłoczewie - Patrycja Koryś, Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach, "Europol" Transport Samochodowy Marek Czopek oraz Kwiaciarni Świat Roślin Dalia - Robert Mamczak. 
 
Dziękuję pracownikom Starostwa Powiatowego w Rykach, Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach i Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie za organizację i czuwanie nad sprawnym funkcjonowaniem stoiska promocyjnego powiatu. 
 
Z wyrazami szacunku
        Starosta Rycki
                Stanisława Jagiełło

Dwa wieńce z Powiatu Ryckiego na podium wojewódzkiego konkursu dożynkowego

Powrót